Orduevi önünde “balyoz” eylemi

İşçi Partisi, Türkiye Gençlik Birliği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Kocaeli Ulusal Eğitim Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Balyoz'da tutuklanan e...

BÜYÜT

İşçi Partisi, Türkiye Gençlik Birliği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Kocaeli Ulusal Eğitim Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Balyoz'da tutuklanan emekli ve muvazzaf askerler için bir araya gelerek eylem yaptılar. Orduevi önünde toplanan grup “Türkiye adeletini arıyor” yazılı pankart açtı.

Balyoz davasında aralarında eski kuvvet komutanlarından Özden Örnek, İbrahim Fırtına ve emekli orgeneral Çetin Doğan'ın da olduğu, 133'ü emekli ve muvazzaf asker olmak üzere 163 sanık hakkında verilen tutuklama kararına İşçi Partisi, Türkiye Gençlik Birliği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Kocaeli Ulusal Eğitim Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri Orduevi önünde bir araya gelerek tepki gösterdi. ADD Kocaeli Şubesi ve İşçi Partisi İl Örgütü önderliğinde İşçi Partisi Kocaeli İl Başkanı Ali Alsaç, Ulusal Eğitim Derneği Gülseren Delibaş, ADD Kocaeli Şube Başkanı Banu İlter ile çok sayıda dernek üyesi de katılarak destek verdiği eylemde Merkez Bankası önünde toplanan grup, Orduevi’ne yürüdü. Burada basın açıklamasını grup adına Ulusal Eğitim Derneği Başkanı Gülseren Delibaş okudu.

SİLİVRİ DE HUKUK YOK
Düşman yeni bir saldırıyla Türk Ordusunun kahraman, namuslu komutanlarını yeniden tutsak almıştır, Türk ordusunun kahraman komutanlarına yönelen saldırıya isyan ediyoruz. Hukukmuş, yargı süreciymiş, kimse kendini kandırmasın, Silivri de hukuk yok, Silivri de Türk yargısı yok. Uygulanan savaş, Gladyo ve terör hukukudur. Beşiktaş faaliyetine devam etmektedir, hiçbir cumhuriyet yargıcı böyle bir karara imza atamaz.

DEVLETIMIZI YIKAMAYACAKLAR
Darbe girişimlerinin araştırılması, darbecilerin yargılanması hepsi yalan. Evet darbe var, 2002 yılından beri, Türk ordusuna ve Cumhuriyete karşı darbe var, bu darbe Amerika’nın darbesidir. Milli Devletimiz yıkılırken, Milli ordumuz tasfiye saldırısıyla karşı karşıyadır. Ordusu olmayan milletler ayaklara altına alınır, vatanımızı bölüp dağıtmak istiyorlar. Bunun için vatanımızın bütünlüğü için canlarını hiçe sayarak savaşan komutanlarımız tutsak alınıyor ve bunun için Kolordu komutanlarımız tutuklanıyor. Delibaş açıklamasında son olarak Türk ordusunu tasfiye edemeyecekler, milli devletimizi yıkamayacaklar” dedi.

13 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR