Coşku içerisinde İstanbul Fethi

Anadolu Gençlik Derneği tarafından organize edilen İstanbul’un Fethinin 588.yılı İzmit İsmet Paşa Standında kutlandı. En son 2005 yılında kentimizde y...

BÜYÜT

Anadolu Gençlik Derneği tarafından organize edilen İstanbul’un Fethinin 588.yılı İzmit İsmet Paşa Standında kutlandı. En son 2005 yılında kentimizde yapılan İstanbul’un fethi bu yıl ilk kez Merhum SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan’sız kutlandı.

İzmit İsmetpaşa Stadı'nda Anadolu Gençlik Derneği'nce organize edilen şölen, sanatçılarla başladı. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı İlyas Tonguç, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ve çeşitli ülkelerden gelen çeşitli partilerin yöneticilerinin, katılanları selamlamasıyla başladı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, yaptığı konuşmada, bir milletin en büyük gücünün sahip olduğu gençleri olduğunu söyledi. İstanbul'un Fethini anlatan Kamalak, Fatih Sultan Mehmet'in Hz. Muhammed (s.a.v.)'in İstanbul'u fetheden komutan ne güzel komutandır, İstanbul'u alan asker ne güzel askerdir hadisine nail olmak için İstanbul'u fethetmeye karar verdiğini belirtti. Kamalak, şöyle konuştu:

Fatih, hisar yapılırken asker ve işçilerle birlikte bir işçi gibi kendisi de hisarın yapılması için çalışmıştır. Fethe hazırlanmak için gece gündüz durmadan çalışırdı. Fatih, fetih yılının kış aylarını Edirne'de fetih hazırlıkları yaparak geçirdi. Burada İstanbul'u vuracağı topların projesini bizzat kendisi çizmiştir. 6 Nisan günü de bütün askerlerle birlikte Cuma namazını kılmışlardır. Ve büyük kuşatma başlamıştır sabah namazını müteakip.

İstanbul'un fethedilmesi için orduların harekete geçtiğini kaydeden Mustafa Kamalak, Bir amacın gerçekleşebilmesi için hem maddi hazırlıkların tam olması hem de manevi hazırlıkların tam olması icap etmektedir. Nitekim İstanbul'un Fethi'nde görüyoruz ki bir taraftan maddi hazırlıklar yapılırken bir taraftan da mana alemi için mana ordusu harekete geçirilmiştir diye konuştu.

Türkler'in önce Balkanlar'dan, İstanbul'dan daha sonra Anadolu'dan atılmak istendiğini kaydeden Kamalak, Fatih'in İstanbul'u fethetmek için odaklaştığı gibi inşallah bu yüce milletimizin her bir ferdi, sizler sayesinde yeniden büyük Türkiye'yi kurmak ve İslam Birliği'ni tesis için hedefe kilitlenmiş durumdadır. Bu münasebetle milli görüş elbette iktidar olacaktır. Önümüzde iki hedef vardır. Bunlardan birisi 'Yaşanabilir bir Türkiye'yi kurmak, yeniden büyük Türkiye'yi kurmaktır. İkinci hedefimiz ise İslam Birliği'ni kurmaktırşeklinde konuştu.

AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç ise Erbakan'ın kaybının acısının yaşandığı bir fethi kutladıklarını, bundan ötürü buruk bir fetih yaşadıklarını belirtti.

Konuşmaların ardından, Güney Afrika'dan gelen Dünya Hafızlık Birincisi Abdurrahman Sadiyen, Kuran-ı Kerim okudu ardından İstanbul'un Fethi çeşitli gösterilerle canlandırıldı.

30 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR