Körfez yeni yaşam alanlarıyla hayat buluyor

Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayarak, sosyal belediyeciliğin hayat bulduğu, şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde belediye hizmetlerini...

BÜYÜT

Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayarak, sosyal belediyeciliğin hayat bulduğu, şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde belediye hizmetlerini şehrin her noktasına ulaştırmak için Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, göreve geldiği ilk günden itibaren Körfez’in çehresini değiştirecek projelerle adından söz ettiren mekanlar kazandırmak için kolları sıvadı.

Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelen ve halkla sohbet eden onların istek ve düşüncelerini de dinleyen, haftanın bir gününü belediyede “Halk Günü” olarak ilan ederek gerek belediye de düzenlediği halk günlerinde ve gerekse vatandaşlarla karşılaştığı her ortamda onlarla selamlaşıp sorularına, sorunlarına çözüm bulmak için elinden geleni yapan çocuklara da yoğun sevgi ve ilgi gösteren Belediye Başkanı İsmail Baran’ın en büyük projesi “Gönül Köprüleri Projesi.

Ayrıca Şehri “gri” şehir algısından kurtararak burada yaşayan herkesin kendisini Körfez’e ait hissettiği ve bundan mutluluk duyacağı bir kent haline dönüştürmeyi planlayan Başkan Baran; tarihle, sanatla, doğayla kucaklaşmak isteyen Körfezliler için ideal mekanlar barındıran alanların halka kazandırılması için projelerini en kısa sürede hayata geçirmek için gece gündüz demeden çalışıyor.


Yeniyalı Kapalı Pazar Alanı

Körfez halkının modern yaşam alanlarına kavuşmalarını sağlayacak projelerinden Yeniyalı Kapalı Pazar Alanı Projesi, hem ilçe sakinlerinin sağlıklı ortamlarda alışveriş yapabilmelerini, hem de kültürel faaliyetleri tek bir merkezde yararlanmalarını sağlayacak. Önümüzdeki aylarda hizmete açılacak kompleksin üst katı Düğün Salonu olarak tahsis edilerek 3000 kişilik kapasitesiyle Kocaeli’nin en büyük düğün salonu olma özelliğine sahip olacak. Pazar kurulmadığı günlerde otopark olarak kullanılacak olan alan bölgenin otopark ihtiyacını da karşılayacak.


Sarnıç Han

Körfez Belediyesi, Tütünçiftlik merkezde yepyeni ve modern bir yaşam alanı haline getirmek için Sarnıç Han projesini hayata geçiriyor. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, projenin Körfez’in marka değerini yükselteceğini söyledi.

Mardin taşı kullanılarak inşa edilecek yapıda el işçiliği taş oymaları kullanılacak. Geleneksel mimari ile modern mimarinin sentezinden oluşan yapı, çevreye ve şehire sosyal kazanım sağlaması ile birlikte yeni ufuklar açacaktır. Tekno marketi, buz pisti, mağazalar, ofisler, çocuk oyun alanları ile her ayrıntının düşünüldüğü yapıda Osmanlı ve Selçuklu tarzı motifler ve işleme özellikleriyle özgünlüğünü hissettirecek.

01 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR