Hallaç: Derbent yeniden Büyük Derbent olacak

7 Haziran tarihinde yapılan milletvekili genel seçimleri ile birlikte ilimizde de toplam 7 ayrı mahallede yeni muhtarlar belirlendi. Yapılan seçimle...

7 Haziran tarihinde yapılan milletvekili genel seçimleri ile birlikte ilimizde de toplam 7 ayrı mahallede yeni muhtarlar belirlendi. Yapılan seçimle bölgelerinde seçimleri kazanarak göreve tercih edilen isimlerden biri de Kartepe Derbent Mahallesi Muhtarı Ramazan Güneş Hallaç.

 

BİN OY FARK ATTI

Aldığı bin 532 oy ile seçimleri kazanan ve en yakın rakibine yaklaşık bin oy fark atan Hallaç, muhtarlığın vatandaşla yerel yönetimler arasındaki köprü olduğunu dile getiriyor. Yeni dönem projelerinin hazır olduğunu belirten Hallaç, kent yöneticilerinin de desteğini istiyor.

 

HEDEFİNİ AÇIKLADI

Ayrım yapmadan, herkese eşit şekilde hizmet etmeyi prensip edineceklerini kaydeden Hallaç, “Halkımız bizlere oy verdi ve göreve memur kıldı. Bölgemiz için yapabilecek ne varsa hepsini yerine getireceğiz. Derbent’i yeniden Büyük Derbent yapmak için çalışacağız” dedi

 

“GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAM”

Seçim sonuçlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu seçimler için gerçekten çok iyi hazırlanmıştık. Aslında sonuç da beklediğimiz gibi oldu. Yaptığımız seçimlerde bin 532 oy rakamına ulaştım. Bu elbette önemli bir rakam. Bu anlamda milletimiz bizlere güvenmiş ve bu emaneti teslim etmişlerdi. Ben de bu anlamda elimden geldiğince mahalleme hizmet ederek bana olan güveni boşa çıkarmayacağım.

 

Seçimlerden nasıl bir mesaj aldınız?

Mahalle halkı bana bu işi sen yapabilirsin mesajını verdi. Ben de bana verilen bu mesaja karşılık elimden geleni ortaya koyacağım. Beni yaşadığım bu bölgedeki herkes tanır. Nasıl bir kişiliğe sahip olduğumu bilirler. Biz nereden geldiğini bilen insanlarız. Ne zaman ne yapacağımızı biliriz. Her bir vatandaşım benim mahallem için çalışacağımı ve hizmet için elimden geleni yapacağımı bilir. Bunu çok iyi bildikleri için bana bu görevi verdiler.

 

Seçimleri çok büyük bir farkla kazandınız. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Az önce de söylediğim gibi mahallede herkes beni tanır ve bu işi yapıp yapamayacağımı çok iyi bilirler. Seçimler öncesinde de bana karşı olan bu güveni ve inancı fark edebiliyordum. Bu mahalle benim doğup büyüdüğüm mahalledir. Bu anlamda doğup büyüdüğüm mahalleme hizmet etmek benim için onur verici olacaktır.

 

“AYRIMCILIK OLMAYACAK”

Nasıl bir hizmet anlayışı içinde olacaksınız?

Bizim hizmet anlayışımız temel bir prensip üzerine olacak. Ayrımcılık yapmadan, herkese eşit bir hizmet anlayışı içinde olacağız. Hizmet anlamında mahallemize katkım olacağımı düşünüyorum. Belediye yöneticileri ile yakın ilişkilerimin olması da mahalleye hizmet konusunda daha kolay hizmetlerin gelmesini sağlayacaktır. Biz bize verilen sorumluluğun farkındayız. Millete hizmet yolunda yapılması gereken ne varsa yapılacak. Bunu en iyi bilen de Derbent halkıdır. Hiçbir zaman hayalcilik peşinde koşmadım. Ancak yapılabilecek hizmetler konusunda da hiç bir zaman geri durmam. Hizmet anlayışımızda ben duygusu değil biz duygusu hakim olacaktır.

 

“BÜYÜK DERBENT İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Derbent’te sizin döneminizde neler değişecek?

Geçmiş dönemde bizim yakın arkadaşımız ve desteklediğimiz arkadaşımız muhtar seçilmişti. Onunda mahalleye hizmet konusunda büyük gayretleri olmuştu. Ancak ömrü bu hizmetleri yapmaya yetmedi. Şimdi bu görevi yerine getirmek bize nasip oldu. Ben şahsen Derbent’in ilçe olabilecek bir yer olduğunu düşünüyorum. Geçmişte Derbent, Büyük Derbent olarak belde belediyesine sahip bir bölgeydi. Ancak şimdi büyüğü gitti, sadece Derbent’i kaldı. Bizim dönemimizde inşallah Derbent yine o eski Büyük Derbent haline dönüşecektir.

 

“YÖNETİCİLERİMİZDEN DESTEK BEKLİYORUZ”

Bunu başarmak için neler yapacaksınız?

Ben bu anlamda yapılması gereken ne varsa mutlaka gücümüzün yettiği ölçüde yerine getireceğim. Mahallemize hak ettiği kalite ve hizmeti getirmeye çalışacağım. Tabi bu hizmetleri yapabilmemiz için de gerek belediyenin gerekse yöneticilerimizin de bizleri desteklemesi gerekiyor. Mahallemize hizmet yolunda büyüklerimiz ve yöneticilerimizin de desteklerini beklediğimi buradan belirtmek isterim.

 

Mahalle halkına vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Bana bu görevi veren ve güvenen mahalle halkıma teşekkürlerimi sunuyorum. Onlar bizleri bu göreve memur kıldılar. Bize düşen görev ise sorumluluğumuzun farkında olarak, milletimizin istediği ölçüde hizmet etmektir. Mahalle muhtarlığı deyip geçmeyin, burası özellikle yerel yönetimlerle halkımızın arasındaki köprüdür.

Ben de elimden geldiğince mahalleme layık olmaya çalışacağım. Bölge halkımıza bugüne kadar hizmet getiren yöneticilerimize teşekkür ederken, mahalleme yapacağım hizmetler konusunda da büyüklerimizden ve yöneticilerimizden Derbent’imize daha fazla sahip çıkmalarını ve daha fazla hizmet getirme konusunda bana yardımcı olmalarını temenni ediyorum. Röportaj: Muharrem İBRAHİMOĞLU

 

RAMAZAN GÜNEŞ HALLAÇ KİMDİR?

49 yaşında, evli ve iki çocuk babası olan Ramazan Güneş Hallaç, emekli olduktan sonra aza ticaretle uğraşmaya başlamış. Aza olarak bir dönem görev yapan Hallaç, geçtiğimiz yıl yapılan 30 Mart yerel seçimlerinde muhtar seçilen Turan Yılmaz’ın geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesinin ardından yapılan ara seçim de bu kez muhtarlığa aday oldu. Doğup büyüdüğü belde olan Derbent’e hizmet etmek istediğini belirten Ramazan Güneş Hallaç, aldığı bin 532 oy ile muhtarlığa seçilmişti.

26 Haziran 2015 Kocaeli-


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Derbentli - 1532 oy 532 değil

Yanıtla . 0Beğen 26 Haziran 14:28
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR