Kasar ailesi oğullarının intihar ettiğine inanmıyor

Diyarbakır’ın Ergani İlçesi’nde vatani görevini yaparken intihar etmesi sonucu hayatını kaybettiği öne sürülen Burak Kasar’ın ailesi dün, yanlarına Ko...

BÜYÜT

Diyarbakır’ın Ergani İlçesi’nde vatani görevini yaparken intihar etmesi sonucu hayatını kaybettiği öne sürülen Burak Kasar’ın ailesi dün, yanlarına Kocaeli İnsan Hakları Derneği’ni de alarak Kocaeli Eğitim-Sen şubesinde bir açıklama yaptı

Oğlu Burak Kasar’ın intihar ettiğine inanmadığını belirten 52 yaşındaki 8 çocuk annesi İfakat Kasar, “Ben oğlumun intihar ettiğine inanmıyorum. Onun psikolojik bir sorunu falan yoktu. Oğlumu intihar etmiş gibi göstermelerini kabul etmiyorum. Hiçbir sorunu olmayan, kardeşleri, ailesi ve tanıdığı herkesle tek bir sorun bile yaşamayan oğlumu intihar etmiş gibi göstermeye çalışıyorlar. Bunun hesabını mahkemede soracağım” dedi.

“OĞLUM İNTİHAR ETMEDİ, ÖLDÜRÜLDÜ”
Anne İfakat Kasar, “Ben oğlumu vatani görevini yapsın diye gönderdim. Öldürülüp, intihar etti şeklinde gösterilsin diye değil. Oğlumun tek bir psikolojik sorunu yoktu ve hiç olmadı. Bizi kandırmaya çalışıyorlar; ama bunun hesabını mahkemede soracağım” dedi.

“KARDEŞİM İNTİHAR EDECEK BİRİ DEĞİLDİR”
Kardeşinin intihar etme eğilimi gösterecek bir genç olmadığını iddia eden abla Sultan Yılmaz, “Benim kardeşim intihar etme eğilimi gösterecek kadar ruhi sorunları olan biri değildir. Bugüne kadar böyle bir şeyi bize hissettirmiş biri bile değildi. Hatta hafta sonu çarşı izni talebinde bulunmuş ve internet üzerinden bizlerle görüşeceğini açıklamış. Bunu yapmayı planlayan bir insan neden intihar etsin. Tamamen yalan. Bizi ve herkesi kandırmaya yönelik bir açıklama bu. Bizi buna inandıramazlar” dedi.

“DELİLLER KARARTILMIŞ VE OLAY İNTİHAR OLMAYABİLİR”
Aileye İnsan Hakları Derneği tarafından sağlanan Av. Yüksel Genç yaptığı açıklamada, “Burak Kasar’ın intihar ettiğine ben de ailesi gibi inanmıyorum. Çünkü intihar ettiği ileri sürülen Burak’ın bulunduğu oda herkesin girmesine yasak olan nöbetçi subay istirahat odası. Burada komutanına ait silahla kendini vurduğu iddia ediliyor. Şansa bakın ki kendisini bulan kişi de silahı sahibi olan subayın ta kendisi. Komutan Burak’ın kendini vurduğu odaya kapıyı kırarak giriyor ve ceset kapının arkasında bulunması gerekirken odanın en ucunda bulunuyor. Burak’ın cesedinin yanında iki adet mermi kovanı bulurken, olay yerinde tek bir damla bile kan olmayışı, oda da bulunduğu ileri sürülen karyolaların ortadan yok edilmesi gibi delillerin karartıldığına dair şüphelerimiz halen giderilebilmiş değildir” şeklinde konuştu.

ADLİ TIP VE BALİSTİK RAPORU
Yüksel Genç, “Adli tıp raporu ile balistik raporunun gelmesini bekliyoruz. Bu davayı otopsi sonuçları ve elimize en fazla 3 ay içinde geçecek raporlarla birleştirip dava açacağız ve gerçek suçluyu yakalayacağız. Gerekirse de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşıyacağımız bu olayla hem suçluları hem de yalan bilgi ve beyanda bulunan tüm yetkilileri dava ederek işlerine son verdireceğiz” dedi.

29 Aralık 2012 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR