Işık,“Yolsuzlara iktidar vermezler”

AKP İl Başkanlığı’nın danışma meclisinde konuşan Bakan Fikri Işık, “Yolsuzlukla mücadele etmeseydik 3 dönem iktidar olamazdık. Bu millet hırsızlara 3...

BÜYÜTAKP İl Başkanlığı’nın danışma meclisinde konuşan Bakan Fikri Işık, “Yolsuzlukla mücadele etmeseydik 3 dönem iktidar olamazdık. Bu millet hırsızlara 3 dönem üst üste iktidar vermez” dedi

AKP İl Başkanlığı’nın 67. danışma meclisi dün Antikkapı Restoran’da gerçekleştirildi. Partililerin yoğun katılım sağladığı danışma meclisine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli milletvekilleri Zeki Aygün, Sibel Gönül, İlyas Şeker, Mehmet Ali Okur, Kocaeli İl Koordinatörü Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, belediye başkan aday adayları, il ve ilçe yöneticileri ile partililer katıldı.

EN İYİ FOTOĞRAF
Danışma meclisinin açılışını yapan il başkanı Civelek salonu dolduran partililere teşekkür ederek, “Buradaki resim ülkenin ihtiyacı olan birlik ve beraberliğe en iyi fotoğraftır. Seçim öncesi ellerinde ne varsa oynayacaklar. Kardeşliğimizi bozmaya çalışacaklar. 11 senede yapılmayanları yapmamız onlarda rahatsızlık oluşturdu. Kalkınma projelerimizin Washington’dan, Tel Aviv’den bağımsız olmasından rahatsız olanlar vardı. Akan şehit kanlarımızın durmasından rahatsız olanlar vardı. Bizi Alevi-Sünni diye bölemeyenler rahatsız oldu” dedi.

DÜĞMEYE BASTILAR
Konuşmasını sürdüren Civelek, şu ifadeleri kullandı: “Bu kadar rahatsızlık verirsen düğmeye basarlar. 17 Aralık tarihi de 28 Şubat gibi tarihteki yerini aldı. Bu bir itibarsızlaştırma operasyonudur. Recep Tayyip Erdoğan’sız bir AK Parti için yapılan operasyondur. Bunların derdi güçlenen ekonomidir. Bundan sonra paraların Halk Bankası’nda değil, Amerika Merkez Bankası’nda değerlendirilmesine karar verildi. Korkmuyoruz, önümüz aydınlık. Kimse bu millete yeniden İstiklal Marşı yazdıramaz” diyerek tamamladı.

BEYİNSİZLER BENZETMESİ
Toplantıda konuşan İbrahim Karaosmanoğlu da, “Önümüzdeki yıl tramvaya başlıyoruz. 5 yılın sonunda, İzmit’ten Çayırova’ya kadar hafif raylı sisteme geçeceğiz. Başbakan ve bakanlar ile görüştük. Bizim köylerimiz Avrupa şehirlerinden daha lüks, temiz ve sağlıklı olacak. Bunu kıskanıyorlar, ancak içimizdeki bazı beyinsizler yüzünden zarar etmeye başlıyoruz. İlçe belediye başkanı kim olmuş önemli değil. Kim olursa olsun onun yanında olacağız. Dostluğumuz ve kardeşliğimiz devam edecek.” dedi.” dedi.

ELEŞTİREBİLECEK
BİR ŞEYLER YOK
Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Milletvekili İlyas Şeker ise şöyle konuştu: “AK Parti gibi bir partinin olduğu ülkede muhalefet olmak da zordur. Eskiden hizmet yoktu, yolsuzluk vardı. Şimdi eleştirebilecekleri hiçbir şey yok. Eğitim, sağlık, ulaşım eleştirileri yapsalar, inanmayacaksınız. Akıl hocaları bunlara milletin bilmediği konularda eleştiri yapın demiş. Bunlarda bütçe görüşmelerinde Sayıştay raporlarını sormaya başladılar. 2014’ün tahmini bütçesinde yetki tamamen meclise ait” şeklinde konuştu.

KOCAELİ ŞANSLI BİR İL
Kocaeli İl Koordinatörü Yalova Milletvekili Temel Coşkun ise, “Kaosa doğru sürüklenmek istendiğimiz bir süreçte salondaki bu heyecan ve katılım çok önemli. Sizleri tebrik ediyorum. Bu salonda başka bir heyecan daha var. Kocaeli çok şanslı bir il. Burada gönül birliği ve kardeşlik görüyorum. Nöbet değişimi yaşandı. Nihat Ergün bakanımız nöbeti Fikri Işık’a devretti. Allah mahcup etmesin. Zor bir dönemde, zor bir görev. Ateşten gömlek giymişiz. Biz her şeye hazırız. 30 Mart’ta daha dik bir şekilde yolumuza devam edeceğiz” sözlerini sarf etti.

CANEVİMİZDEN VURDULAR
Yeni bakan Fikri Işık ise konuşmasına, eski bakan Nihat Ergün’ü överek başladı. Işık, “Nihat Ergün gibi bir isimle yol arkadaşlığı yapmış olmak benim için bir şans ve onurdur” dedi. Daha sonra sözü 17 Aralık operasyonuna getiren Işık, “2013 yılında ekonomimizde çok güzel gelişmeler yaşandı. Ancak Türkiye’nin gelişmesini kendine tehdit olarak gören uluslararası güçler var. Bu oyunları çok net görüyoruz. CHP’liler 100 yıl önce tartışılan konulara bir baksınlar. 28 Şubat öncesini çok net hatırlıyoruz. 30 yıldır Türkiye, İran olacak diyorlardı, İran olmadık, olmayız da. Ancak İran, Türkiye olmak için çabalamaya başladı. Canımız dediklerimiz bizi can evimizden vurmaya kalktı” dedi.

TAVRIMIZ NETTİR
“Yolsuzlukla mücadele etmeseydik 3 dönem iktidar olamazdık” diye devam eden Işık, “Bu millet hırsızlara 3 dönem üst üste iktidar vermez. Her partide çiğ süt emmiş insan olur, yanlış yapan olabilir. Fakat tavrımız nettir. Bir savcı dosya içerisindeki iddiaları gizlice medyaya servis ediyor ise bu operasyona yolsuzluk operasyonu, savcıya kahraman diyebilir miyiz? İddia makamına iddiayı söylemiyorlar. Senin yaptığın operasyonu bilemeyecek kadar saf değiliz. Siyaseti dizayn operasyonu yapıyorsunuz” diye konuştu. Salondaki doluluğa atıfta bulunan Işık, “AK Parti’yi yıkamadığınız bu salondan bellidir. Civelek’i tebrik ederim” dedi.

GEBZE ÜNİVERSİTESİ KURULACAK
Bakanlık görevinden de bahseden Işık, “Önemli bir bakanlığı devraldım. Hemen çalışmaya başladık. Bu ülkeyi artık yüksek teknolojiye dayanan, nitelikli ürünler satan bir ülke konumuna getireceğiz. İhracatı 500 milyar liraya ulaştırmak istiyoruz. Bunun içinde ileri teknoloji içeren ürünler satmamız gerekiyor. Artık sanayici yanımda kimse yok demiyor. Yarın kendini daha da güvende hissedecek. Gebze İleri Teknoloji Enstitüsü’nü Gebze Üniversitesi’ne çevireceğiz. TÜBİTAK ile entegre edeceğiz. TÜBİTAK’taki isimler burada ders verecekler” dedi.

EL Mİ YAMAN BEY Mİ
YAMAN GÖRECEĞİZ
Işık konuşmasının sonunda yerel seçimler hakkında kısa bir değerlendirme de bulundu. Işık, “Adaylarımız önümüzdeki hafta açıklanır. Aday olmak bir hak değil görevdir. Görev verilenler 2 rekat verilmeyenler ise 4 rekat şükür namazı kılsınlar. Teşkilat kültürümüzde görev verilmeyenin verilenin yanında çalışması var. Bunun için güçlüyüz. 30 Mart artık bir yerel seçim değildir. Siyaseti vesayet altına almaya çalışanlara karşı vereceğimiz en önemli mücadele olacak. El mi yaman bey mi yaman göreceğiz” sözleri ile konuşmasını tamamladı. Işık’ın konuşmasının ardından danışma meclisi basına kapalı olarak devam etti.

29 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR