Bahar Deresi Caddesi’nde inceleme

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü Gebze Bahar Dere Caddesi’ndeki projeyi yerinde inceledi....

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü Gebze Bahar Dere Caddesi’ndeki projeyi yerinde inceledi. Başkan Karaosmanoğlu, hem Bahar Deresi’nin taşkınlarının önleneceği, hem de yaklaşık 3,5 kilometre uzunluğunda bir cadde ve bulvarın oluşturulacağı çalışmaların hızla ilerlemesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

PROJE SORUNSUZ İLERLİYOR
Uzun yıllardır yağmur sularının taşmasıyla sürekli tehlike arz eden Bahar Deresi’ni sorunsuz hale getirmek için Büyükşehir’in başlattığı çalışmalar aralıksız devam ediyor. Çalışmalar kapsamında 3 bin 300 metre uzunluğuna yol, bulvar haline getirilecek ve bin 350 metre uzunluğundaki derenin belli bölümlerde üzeri kapatılacak. Aşırı yağışlarda su taşkınları sonucunda bölgedeki evleri tahribata uğratan Bahar Deresi’ndeki çalışmalarda büyük aşama kaydedildi. Çalışmalar kapsamında 1 kilometrelik yolda asfalt çalışmaları başlatılıp, Bahar Deresi’nin 900 metrelik kısmı kapalı hale getirildi. Taş duvarlarının yükseltildiği projede ise eş zamanlı olarak atık su deplasesi, yol kazısı çalışmalarının yanı sıra imalatlar da sürüyor.

BAŞKAN’DAN YERİNDE İNCELEME
Öte yandan Başkan Karaosmanoğlu, çok önem verdiği bu projede incelemelerde bulundu. Dere boyunca yapılan çalışmaları yerinde denetleyen Başkan Karaosmanoğlu, çalışmalarla ilgili yetkililerden detaylı bilgi aldı. Başkan Karaosmanoğlu, çalışmaların aralıksız devam ettiği proje tamamlandığında hem bölgenin yeni bir ulaşım arteri kazanacağını, hem de derenin çevreye yaydığı tehlikenin ortadan kalkacağını ifade etti.

30 METRE GENİŞLİĞİNDE DUBLE YOL
Gebze Bahar Deresi üzerinde yapılacak olan proje çerçevesinde 270 bin metreküp yarma kazı yapılacak. Bu caddede 27 bin 750 metreküp pmt alt temel malzemesi kullanılacak. 15 bin ton bitümlü temel yapılacak caddeye proje kapsamında 12 bin 500 ton binder serilecek. Bulvara 8 bin ton da asfalt dökülecek. 3 bin 300 metrelik yol, yürütülen çalışmalar sonucunda modern bir bulvar haline gelecek. Bu kapsamda iki gidiş iki geliş olmak üzere duble yol inşa edilecek. Yolun genişliği ise 30 metre olacak. Böylece araç sahipleri sorunsuz bir şekilde ulaşımlarını sağlayacak. Proje kapsamında dere ıslahının tamamlanması ve yolun yapılmasıyla Gebze’de yaşanan en önemli sıkıntılardan biri daha giderilmiş olacak.

26 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR