Büyük göğüsler, kollarda uyuşmaya neden oluyor!

Superplast Estetik Merkezi kurucu ortağı Op.Dr. Hüseyin Güner,kadınların çoğu zaman göğüslerinin büyük küçük ya da sarkık olmasından şikayet ettikler...

BÜYÜT

Superplast Estetik Merkezi kurucu ortağı Op.Dr. Hüseyin Güner,kadınların çoğu zaman göğüslerinin büyük küçük ya da sarkık olmasından şikayet ettiklerini bunun da çoğu zaman kadınlarda öz güven eksikliğine yol açtığına dikkat çekiyor. Op.Dr. Hüseyin Güner, özellikle büyük göğüslerin estetik kaygıların yanı sıra  hayat standartlarını düşürebilecek bir takım problemlere de yol açacağını belirterek en belirgin sorunların  bel,boyun ve sırt ağrıları olduğunu söylüyor.  Bu sorunlara sahip kadınları anlamanın en etkili yolunun boynunuza 5 kiloluk bir ağırlık takarak 5 dakika yürümekten geçtiğinin altını çizen Op.Dr. Hüseyin Güner bu konudaki çözüm yöntemlerini şöyle anlatıyor.

 

“Büyük  göğüsler de  ağrı gerçekten çok şiddetli olup büyük ve ağır olan göğüslerin yarattığı ağırlık etkisine bağlıdır. Bu kadınları anlamanın en etkili yolu boynumuza 5 kiloluk bir ağırlık takarak 5 dakika yürümenizden geçer. Ağrının ve konforsuzluğun ne olduğunu ancak o zaman anlarız. Büyük göğüslü kadınların bir diğer şikayeti şişman  gözükmeleri ve fazla ağırlığa bağlı kambur durmalarıdır. Bu da kişide özgüven eksikliğine yol açar. Yine ağırlığa bağlı sütyen askı izleri de omuzda derin izlere yol açar. Büyük göğüslü kadınlarda özellikle yaz aylarında göğüs altında terlemeye bağlı mantar ve cilt enfeksiyonu da sık gözlenir. Göğüs küçültme ve toparlama ameliyatı sonrası bu şikayetlerin  tamamı giderilir. Bir diğer önemli yakınma yatarken ağırlığa bağlı nefes ama zorluğu, kollarda  ve ellerde uyuşukluklardır. Meme küçültme ameliyatları hastanın tercihine göre ameliyatlı ve ameliyatsız yapılmaktadır.”

Op.Dr. Hüseyin Güner Ameliyatlı ve ameliyatsız lazerli göğüs küçültme  yöntemleri  hakkında bilgi verirken  uygulanacak yöntemin saptanmasında memelerin büyüklüğü, sarkıklığı, kişinin yaşı ve derinin elastikiyetinin önemli olduğunu belirtti.

 

Ameliyatlı yöntem

Operasyon genel anestezi altında yapılır. Anestezi öncesinde seçilen tekniğe uygun çizimler yapılır. Çizimlere uygun yapılan kesilerle fazlalık dokular çıkarılır.
Seçilen yönteme göre değişmekle beraber ameliyat genellikle 2-3 saat sürer. Yapılan ameliyatta göğüsteki fazlalığı oluşturan yağlar, meme dokusu ve uygun oranda deri, ameliyat öncesi yapılan planlamaya uygun olarak çıkarılarak göğüs ucu normal yerine getirilir. 
Meme küçültme işleminde çok değişik operasyon yöntemleri olmasına rağmen başlıca 2 ana tip iz oluşur: “Ters T” izinde meme basından meme altına uzanan bir çizgi ve meme altı katlantı hattında bir iz vardır. Göğüsün altından ters T seklinde kesi ile yapılan küçültme ameliyatı aşırı büyük ve sarkık memelerde tercih edilir. “Diklemesine iz”de ise meme başından meme altı katlantı hattına uzanan bir iz vardır. Göğüs ucundan kesi ile yapılan meme küçültme ameliyatları da vardır ve bu yöntem sonucu çok daha az ameliyat izi kalmaktadır. Fakat bu yöntem sadece hafif derecede büyük ve az sarkık memelere uygulanabilir. 


Ameliyatsız Lazerle Göğüs Küçültme

Bu yöntemin en büyük avantajı diğer meme küçültme ameliyatlarından farklı olarak memeye cerrahi olarak hiç bir kesi yapılmaz ve meme dokusu kesilerek çıkarılmaz. Lokal anestezi ve sedasyon altında meme altı katlantısından açılan 1-2mm lik delikten Slim Lipo lazer probu ile girilerek meme içindeki fazla yağlar eritilir. 

Eritilen bu yağların bir kısmı dışarı alınır. Geri kalan kısmı vücut tarafından metabolize edilerek vücuttan atılır. 

Bu işlemin klasik liposuctiona göre avantajı ise lazer probundan verilen enerjinin meme dokusunu ve meme cildini gererek sarkma oluşumunu toparlamasıdır. İşlem süresi yaklaşık 30-45 dakika arasıdır. İşlemden sonra baskılı bandaj ve özel esnek bir sütyen ile baskı yapılır.

Lazerle göğüs küçültme işlemi meme toparlanmasına yardımcı olur. Minimal invaziv bir işlem olduğundan dolayı herhangi bir kesi, dikiş, yara, morluk ve ağrı olmaz. İşlemden 3-4 gün sonra bandajlar alınır. İşlem lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirildiği için işlem sonrası 2-3 saat sonra günlük sosyal yaşama dönülebilir yada bir gün istirahat yeterlidir.

17 Ağustos 2015 Kocaeli- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR