İzmitli Asunur ‘yıldırım’ gibi

-Asunur kendinden kısaca biraz bahseder misin?-1991 Kocaeli doğumluyum. İzmit’te oturuyorum. Gezmeyi, müzik dinlemeyi, film izlemeyi, arkadaşlarımla v...

BÜYÜT

-Asunur kendinden kısaca biraz bahseder misin?
-1991 Kocaeli doğumluyum. İzmit’te oturuyorum. Gezmeyi, müzik dinlemeyi, film izlemeyi, arkadaşlarımla vakit geçirmeyi ve kitap okumayı severim. Annemle vakit geçirmeyi ona yardımcı olmayı seviyorum. Hayatı dolu dolu yaşamak hayat felsefemdir. Ne zaman nasıl istiyorsak öyle olmalıyız. Doğallıktan yanayımdır. Sahte şeyleri hiç sevmem.

-Karate'ye Nasıl Başladın Asunur?
Karateye başlamam tamamen bir tesadüf eseridir. Ben ilk önce kardeşimi karate idmanlarına getirip götürüyordum. İdmanlara gide gele benim de aniden Karateye bir ilgim oldu. Gitmek istiyordum ama babama çekindiğim için bir şey diyemiyordum. Sonra bir gün yine kulüpte oturup izlerken, Timur Doğan hocamız, bana ‘Sen neden karateye gelmiyorsun?’ dedi. Ben de ‘Babama söyleyemem’ dedim. O da ‘Gel bir şey olmaz’ dedi. Öylelikle Karateye başladık. O yüzden Timur hocama çok teşekkür ediyorum.

-Ailenin spor yapmandaki etkileri nelerdir?
Karateye başladıktan kısa bir süre sonra zaten başarılar gelince ailem de bana destek olmaya başladı. Onların desteği de benim için çok büyük moral kaynağı oldu. Aileme, bana verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum.

-Başarıların Nasıl Geldi?
Başarılarım düzenli ve hocalarımızın verdiği görevleri yerine getirerek geldi. Hocalarım ve arkadaşlarımla beraber takım halinde çok çalıştık. Çok fedakarlıklar yaptık. Katıldığım ilk Türkiye şampiyonasında üçüncü olmam beni çok sevindirdi.

‘DÜNYA ÇAPINDA SÖZ SAHİBİ BİR TAKIM’
-K.B.B.Kağıtspor’un Kariyerindeki yeri ne oldu?
Spor hayatıma başladığım bu camiada kulübüz gerçekten Karatede Türkiye çapında söz sahibi bir takım. Deplasmanlarda özellikle biz bunu daha iyi gözlemleyebiliyoruz. Benim kariyerimde kulübümüzün yeri çok büyüktür. Elde ettiğim bu başarının en büyük sahibi, hiç kuşkusuz ki kulübümüzdür. Çünkü yöneticilerimiz bize tam destek veriyor. Bizler de onların verdiği bu desteğe laik olmak için başarılar elde ediyoruz. Eğer bize bu kadar destek verilmeseydi, başarı da gelmezdi. Bu nedenle Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na, Kulüp Başkanımız Fahrettin Kandemir’e, sorumlu branş yöneticilerimiz Ahmet Çelebi ve Ramazan Kocabıyık’a, diğer yöneticilerimize, hocalarımız Timur Doğan ve Mesut Kolaylı’ya, kulüp çalışanlarımıza, bizlere sağladığı tüm imkan ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum.

-Diğer Takım arkadaşların için neler söyleyeceksin?
Kulübümüzde diğer takım arkadaşlarımızla spor salonunda olduğu gibi dışarıda da arkadaşız, sürekli görüşüyoruz. Arkadaşlık ortamımız kulübümüzde son derece güzel. Biz bir takımız. Başarılı olabilmemiz içinde aile gibi olmamız gerekiyor. Biz bunu başardığımız içinde başarı zaten geliyor. İyi ki arkadaşlarım var, ben de varım onlarla.


İŞTE ASUNUR YILDIRIMER’İN DERECELERİ:
- 2003 YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 3.
2004 ÜMİTLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2.
2005 ÜMİTLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 3.
2006 ÜMİTLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2.
2006 YILDIZ-ÜMİT BALKAN ŞAMPİYONASI 2.
2007 YILDIZ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2.
2008 YILDIZ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2.
2009 GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1.
2010 BOĞAZİÇİ ŞAMPİYONASI 2.
2010 BÜYÜKLER BALKAN ŞAMPİYONASI 1.
2009 BOĞAZİÇİ ŞAMPİYONASI 1.
2010 BÜYÜKLER AKDENİZ KUPASI 1.
2011 BÜYÜKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2.
2011 21 YAŞ ALTI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 3.
2011 ÜNİVERSİTELERARASI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1.
2011 BÜYÜKLER KLÜPLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1.
2011 AVRUPA KLÜPLER ŞAMPİYONASI 2.

22 Ağustos 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR