“Birleşirsek, şeker gibi tad vereceğiz”

Uzun süredir gündemde yer alan HAS Parti’nin AKP’ye geçmesi yönündeki görüşmeler yerelde de devam ediyor. Önceki gün Mahmut Civelek’i ziyaret eden Ero...

BÜYÜT

Uzun süredir gündemde yer alan HAS Parti’nin AKP’ye geçmesi yönündeki görüşmeler yerelde de devam ediyor. Önceki gün Mahmut Civelek’i ziyaret eden Erol Pekcan, “Birleşirsek, şeker gibi tad vereceğiz” dedi

HAS Parti İl Başkanı Erol Pekcan ve yönetim kurulu üyeleri 14 Temmuz’da yapılan 4. olağan kongre sonucunda seçilmiş il başkanı olan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i makamında ziyaret ederek ‘Hayırlı olsun’ dileklerini iletti. Ziyarette aynı zamanda HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında süren görüşmeler neticesinde HAS Parti’nin AKP’ye geçmesi konusu görüşüldü.
BEREKET GETİRMESİNİ İSTİYOR
Mahmut Civelek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “HAS Partimizin ziyareti bizi memnun etti. Güzel bir kongre geçirdiğimizi düşünüyoruz. Her birimiz kendi siyasetimizi yapıyoruz. Hayırlar bereketler getirmelerini istiyoruz” dedi. Erol Pekcan da kongreye il başkanları toplantısı nedeniyle katılamadığını açıklayarak başkan Civelek ve yeni yönetim kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diledi.
“ŞEKER GİBİ OLUR”
Ayrıca Mahmut Civelek’in izlediği politikaya dikkat çekerek, “Başkanımız siyasi partileri bir masa etrafında toplayarak birbirimizin düşmanı değil rakibi olduğunu göstermede öncülük etti kendisine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullanarak HAS Parti ile AKP bütünleşmesine değindi. Pekcan, “AKP ve HAS Parti’nin bütünleşmesi memleketimiz için hayırlı olacak. Bizim AKP’ye geçmemiz şeker gibi olur” şeklinde konuştu.
ÜYELİKLER DEVAM EDECEK
HAS Parti’nin AKP’ye geçmesine sıcak bakan ve bunun Türkiye için gerekliliğini savunan Pekcan, “AKP’nin bizim sayılarımıza ihtiyacı yok tabi ki ancak yeni Türkiye’nin inşasında bizde yer almak istiyoruz. İki yapının birleşmesi ülkemize özlenen hizmetleri getirecek” dedi. Başkan Erol Pekcan, Partilerin birleşmesi neticesinde üyelik çalışmalarının da genel merkezin talimatları doğrultusunda devam edeceğini ifade etti.
KENDİLERİ İÇİN SIRADAN
AKP ile HAS Parti’nin birleşmesi yönünde düşüncelerini aktaran Mahmut Civelek ise, partilerin birleşmesinin diğer siyasi partiler için garip bir durum olduğunu ancak kendileri için sıradan bir durum olduğunu savunarak, “Birleşmenin hayırlı olacağı inancındayım. Başbakanımız ve Numan Kurtulmuş’un görüşmelerinden hayırlı sonuçlar çıkacak” değerlendirmesinde bulundu.
“KARLI ÇIKACAK”
Kocaeli teşkilatı olarak ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Civelek, “Bu süreç bereketli ve güzel gidecek. Kocaeli’nde bu işin diğer illerden daha iyi ilerleyeceğine inanıyorum. Kocaeli ve Türkiye HAS Parti ile AKP bütünleşmesinden karlı çıkacaktır” dedi. Civelek, HAS Parti’den gelen isimlerin görevleri konusunda ise, “Bir pazarlık yapmadık. Bir pazarlık yapmak tarafları incitir” dedi.

02 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR