Ramazan’da fırınlara hijyen denetimi

Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı ile birlikte tüketici sağlığını korumak için gıda denetimlerine hız verdi. Ramazan’ın vazgeçilmezi pidelerin satıldı...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı ile birlikte tüketici sağlığını korumak için gıda denetimlerine hız verdi. Ramazan’ın vazgeçilmezi pidelerin satıldığı fırınlara yapılan denetimlerde genel temizlik, hijyen ve teknik şartların varlığı gibi özeliklere dikkat edildi. Denetimlerde gıda mevzuatı hakkında bilgilendirmeler de yapıldı.
Büyükşehir Belediyesi Ramazan Ayı’nda gıda denetimlerini sürdürüyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, İhtisas Zabıta Şube Müdürlüğü ve Kocaeli Tarım Müdürlükleri ile gıda denetimlerini ramazan ayı boyunca titizlikle sürdürüyor. Kocaeli ili genelinde gerçekleştirilen denetimlerde gıda güvenilirliğine ilişkin gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinde denetimler yapılıyor. Ramazan’da sıkça tüketilen pidelerin üretilip satıldığı fırınlara da yapılan denetimlerle halk sağlığı korumaya yönelik incelemelerde bulunuldu.
BİLGİLENDİRME DE YAPILIYOR
Yapılan denetimlerde işyeri teknik ve hijyenik özellikleri incelenirken, işyeri personeli ve sahiplerine genel temizlik, işyeri, personel alet ekipman hijyeni gibi konuların yanı sıra gıda mevzuatı hakkında da bilgilendirme yapıldı. Ekipler işyeri, personel, alet ekipmanda genel temizlik ve hijyen ile işyerlerinde kullanılan ya da satışa sunulan gıda maddelerinin gıda güvenliği, çalışanların sağlık muayeneleri, zararlı mücadelesi gibi konularda titiz incelemeler yaptı.
İHBAR VE ŞİKÂYETLER
İşyerlerinde görülebilecek kara sinek, sivrisinek gibi uçucu haşeratlar ile fare gibi kemirgenlerle bilinçli ve etkin mücadele yöntemlerinin yapılmasının şart olduğu ifade edildi. Gıda denetim ekipleri tüketicilerin alışveriş yaparken gıda maddelerinin son tüketim tarihleri ile muhafaza koşullarına dikkat etmelerini isteyerek işyerlerinde görülen gıda ve hijyenle ilgili her türlü olumsuzlukların ihbar ve şikâyet hatlarına bildirebileceği belirtildi.

27 Temmuz 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR