Hürriyet: Emeklilere, emeklerinin karşılığını vereceğiz

CHP Milletvekili Haydar Akar, Milletvekili adayları Fatma Kaplan Hürriyet ve Tamer Solakoğlu, CHP İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İzmit ilç...

BÜYÜT

CHP Milletvekili Haydar Akar, Milletvekili adayları Fatma Kaplan Hürriyet ve Tamer Solakoğlu, CHP İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İzmit ilçe Kadın Kolları Başkanı Aliye Hale Meriç, İzmit ilçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal ve CHP’li yöneticiler sabahın erken saatlerinde bankaların önünde aylıklarını alabilmek için kuyruğa girmiş olan emeklileri ziyaret etti. İzmit kent merkezinde bulunan bankaların önündeki emeklilerin sorunlarını yerinde dinleyen CHP’liler, Ramazan ve Kurban Bayramlarında birer maaş ikramiye dağıtılacağının sözünü verdi.

 

EMEKLERİNİN KARŞILIĞI

Emeklilerin sorunlarını bildiklerinin altını çizen CHP 1. Sıra Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP’nin emeklilere önem ve değer verdiğini belirtti. CHP iktidarında emeklilerin yılda iki maaş ikramiye alacağını sözlerine ekleyen Hürriyet, “Emeklilerimizi yoksulaştırdılar. Onlara vereceğimiz iki maaş ikramiye sadece bir başlangıçtır. Bu ikramiyeyi onlara yardım olarak değil, emeklerinin karşılığı olarak görüyoruz. Çalışanların maaşı ile emekli aylığı arasındaki uçurumu kapatacağız. Emeklilerin, milli gelir artışından refah payı almasını sağlayacağız. Emekli aylıklarını gıda ürünlerinin enflasyonuna göre artıracağız” açıklamalarında bulundu. Emekli vatandaşların da isteklerini dinleyen Hürriyet, onların önerilerini de not alarak, kendisine her daim ulaşılabileceğinin de sözünü verdi.


SOSYAL ADALET GELECEK

Banka önlerinde kuyruk bekleyen emeklileri ziyaret eden CHP 1. Sıra Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet, daha sonra İzmit kent merkezi esnafını da tek tek ziyaret etti. Emekliler gibi yaşam mücadelesi veren asgari ücretlilerin maaşının da bin 500 TL olacağını kaydeden Hürriyet, toplumun tüm kesimlerinin insanca yaşamaya hakkı olduğunu savundu. Hürriyet girdiği her dükkanda esnafın sorun ve taleplerini dinleyerek, “Toplumun her katmanında sosyal adaleti sağlayacağız. Esnaf ve vatandaşların sorunları bizlerin de yaşadığı ve varlığını bildiği sorunlardır. Esnafımıza daha iyi bir gelecek sağlamak adına gece gündüz demeden, sokak sokak gezip, çalmadık kapı bırakmıyoruz” dedi.  Geleceğin Türkiye’si için CHP’nin iktidara gelmesi gerektiğini belirten Fatma Kaplan Hürriyet esnafın desteğini beklediklerini söyledi.

18 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR