Kocaeli delegeleri ‘Kılıçdaroğlu’ dedi

CHP'de Deniz Baykal ve Önder Sav’ın olağanüstü kongre kararı alıp Parti Meclisi’ni değiştirme istemi Kocaeli’de ters tepti. İlimizdeki kurultay delege...

BÜYÜT

CHP'de Deniz Baykal ve Önder Sav’ın olağanüstü kongre kararı alıp Parti Meclisi’ni değiştirme istemi Kocaeli’de ters tepti. İlimizdeki kurultay delegeleri Kılıçdaroğlu ve ekibine destek veriyor

AKİL ADAMLIK
12 Haziran seçimlerinde istenilen sonucu alamayan CHP'de parti içi muhalefet, eski Genel Başkan Deniz Baykal'ı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı yeniden aday gösterme stratejisini revize etti. Deniz Baykal'ı kurultayda genel başkan adayı yapmak için yoğun bir çaba harcayan Önder Sav ve ekibi, Baykal'dan Kemal Bey başarılı oldum, daha yapacaklarım var diyorsa saygı duymak gerekir. Bizler yaşımızı başımızı aldık, artık partideki yerimiz akil adamlıktır yanıtını alınca, Genel Merkez'e yapacakları kurultay çağrısı metnini yalnızca Parti Meclisi'nin (PM) değişmesi önerisiyle sınırlı tuttular.

KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK
Konuyla ilgili olarak ilimizde de yoğun bir çalışma devam ediyor. Kurultay delegelerine mesajlar çekiliyor. Özellikle Baykal ve Sav ekibine yakın isimler kulis çalışmalarını sürdürüyor. Büyük bir titizlikle yürütülen olağanüstü kurultay çalışmaları hakkında herhangi bir talep gelip gelmediğini ve olası bir talepte nasıl bir yol izleyeceklerini ilimiz kurultay delegelerine sorduk. Cevdet Şahin ve Hasan Çelik’in telefonlarına ulaşılmazken diğer kurultay delegeleri olağanüstü bir kurultayın gerekli olmadığı görüşünü paylaştı. Kendilerine iletilen bir talep olmadığını belirten kurultay delegeleri, olası bir talepte Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin yanında olacağının mesajını verdi.

İşte kurultay delegelerinin yorumları
YARAR SAĞLAMAZ
Hurşit Güneş Yeterli sayıda imza toplanırsa kurultaya gidilebilir. Ama benim şahsi görüşüm böyle bir kurultay, CHP'ye yarar sağlamaz. Seçim sonuçları ile ilgili bir değerlendirme toplantısı yapılacaksa mutlaka yapılmalıdır. Bunun yapılacağı yer ise PM'dir.


KARŞILIK BULMAZ
Mehmet Hilal Kaplan Seçim sonrası, bu tip taleplerin olması gayet doğal. Parti içerisindeki muhalefetin bir talebi bu. Karşılık bulacağı kanaatinde değilim. Dolayısıyla süreçten sonra bu taleplerin son bulacağını düşünüyorum.


İHTİYAÇ YOK
Haydar Akar CHP’nin şuanda böyle bir kurultaya ihtiyacı yok. Normal süreç işlemeli, örgütler seçim sürecine girecek ve kongreler yapılacak. Daha sonra da mayıs ayında yapılacak kurultayla yola devam edilecek. Ben genel başkanımdan oldukça memnunum. Böyle bir olağanüstü talebe gerek görmüyorum.


İHTİKAL ETMEDİ
Ferhan Şensoy Kamuoyunda konuşulan ve bana henüz intikal etmemiş herhangi bir konu üzerinde yorum yapmayı doğru bulmuyorum. Ayrıca ben partinin geleceğiyle ilgili kararları, kurultay delegesi arkadaşlarımla birlikte değerlendirmeyi uygun bulurum.


TATMİN EDİYORLAR
Nadir Birok Bana ulaşan bir talep olmadı. Olmaz da zaten. Türkiye’nin hiçbir yerinde olmaz. Önceki kurultayda biz bu siyaseti onayladık. Yüzde kaç oy alıp, almayacağız diye oylamadık. Bu düşünceyi oyladık ve kabul ettik. Kaybedenler kendilerini tatmin etmek için uğraşıyorlar.


İMZA ATMAM
Nihat Değer Bana hiçbir talep gelmedi. Gelse de zaten, CHP’nin yeni yapılanma sürecinde yer alan, bu süreci benimseyen ve Kılııçdaroğlu’yla hareket eden bir yapı içerisinde bulunduğum için olumsuz cevap veririm. Dolayısıyla Kılıçdaroğlu’nun kendisinin istemediği, muhaliflerin istediği bir talebe de imza atmam.MESAJ GELDİ
O.Suat Kalyoncu Bana o konuda herhangi bir talep gelmedi. Sadece mesaj geldi muhalif birkaç isimden. Yüzde 26 başarılı sayılmamalı, biran önce kurultaya gidilmeli yazıyordu mesajda. Süreç için henüz erken. Hemen yapılan olağanüstü kurultay çağrısı bize yakışmıyor. Oturup durum değerlendirmesi yapmamız gerekiyor.ÖNCE TOPLANIRIZ
Mahir Dönmez Şuana kadar gelen bir talep yok. Bizler kurultay delegeleri olarak mutlaka il başkanın öncülüğünde bir araya geliriz ve bir durum değerlendirmesi yaparız. Konu durum değerlendirmesinden sonra netleşir.


BANA ULAŞMADI
Turan İmamoğlu Bana ulaşan herhangi bir şey yok. Benimde fikrimi söyleyecek durumum yok.


SORUNUM YOK
Baykal Kaya Bana kurultayla ilgili bir şey gelmedi. Benim kurultay delegesi olarak kimseyle sorunum yok. Özellikle Gürsel Tekin ve genel merkez yönetiminin arkasındayım. Ve genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na desteklerimi sunuyorum.


KARAR VERMEDİM
Timur Koç Henüz bana ulaşan bir talep yok. Bir ekibimiz var, arkadaş grubumuz var. Onlarla oturup değerlendireceğiz. Henüz bir karar vermiş değilim.


TALEP GELİRSE KONUŞURUZ
Yaşar Sönmez Bize herhangi bir şey gelmiş değil. Talep gelirse ilimizdeki kurultay delegesi arkadaşlarımızla durumu değerlendirip sağlıklı bir açıklama yaparız.


BAŞKAN DEVAM ETMELİ
Erol Özbay Hiçbir talep bana iletilmedi. Ben mevcut Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’yla devam edilmesi görüşündeyim. Herhangi bir talep ulaşırsa görüşümü bu yönde ileteceğim.


İMZA VERMEM
Aydın Yetkincan Bana gelen hiçbir talep yok. Talep olsa da ben onlara imza vermem zaten.

20 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR