CHP’de 3 aday adayı tanıtıldı

Ercan Yamen, Mahmut Akyol ve Ehlinaz Torun, CHP’den milletvekili aday adayı oldu. CHP’li üç aday adayı önceki akşam düzenlenen basın toplantısıyla kam...

BÜYÜT

Ercan Yamen, Mahmut Akyol ve Ehlinaz Torun, CHP’den milletvekili aday adayı oldu. CHP’li üç aday adayı önceki akşam düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

CHP’de milletvekili aday adaylığı süreci hız kazanmış durumda. İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Ercan Yamen, eski İl Çevre Müdürü Mahmut Akyol ve Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Ehlinaz Torun görevlerinden istifa ederek CHP’den aday adayı olacaklarını belirtmişlerdi. Görevlerinden ayrılan ve başvurularını yapan bu 3 isim önceki akşam düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı. Çok sayıda partilinin katıldığı tanıtım töreninde, açılış konuşmasını İl Başkanı Yalçın Kuşkan yaptı.

SENDİKAL GÜÇ
Aday adaylarını tek tek tanıtan Kuşkan’ın ardından adaylar kısa birer sunum konuşması yaptı. İlk sunumu yapan Torun neden aday olduğunu şu sözlerle açıkladı “Demokrasi ve özgürlük mücadelesinin yeniden yükseltilmesi, Kocaeli’de insanlığın elde ettiği kazanımları geri kazanması için büyük önem taşıyor. Kocaeli 10 yıl öncesine kadar sendika örgütlenmesinin en güçlü olduğu kentti. Örgütlülüğün kentin yaşamına, gelişimine katkı yaptığı kent, u öncü rolünü yitirmiştir. Bu rolü yeniden kazandırmak için adayım.”

TÜRKİYE DÜŞÜ
Torun’dan sonra söz alan Akyol, bulunduğu çeşitli görevlerde yaşadığı sorunları Ankara’da dile getirerek bu sorunlara en net çözümler bulmak istediğini söyledi. Varol’dan sonra Yamen söz aldı. Yamen, “Ülke olarak önemli bir süreçten geçmekteyiz. Bizler birbirimizi birebir tanımasak dahi yeteneğin egemen olduğu, emeğin en yüce değer sayıldığı, bir Türkiye düşünde, özleminde buluşuyoruz” şeklinde konuştu. Adayların konuşmalarının ardından öz geçmişleri okundu.

16 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR