Doğan: Kentsel dönüşümde istediğimizi yapamadık

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Körfez Mahallesi’nde bulunan İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Kocaeli Şubesi’ni ziyaret etti. Doğan, ziyarett...

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Körfez Mahallesi’nde bulunan İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Kocaeli Şubesi’ni ziyaret etti. Doğan, ziyarette yeniden başkan seçilen Tolga Ok ve yönetimini tebrik edip başarılar dileğinde bulundu.

 

“UYGULAMAYA TAŞIMAYADIK”

Kent estetiği açısından inşaat mühendislerinin öneminden söz eden Başkan Doğan, “Şehrimizde sizlerle yapılacak çok iş var. Özellikle depremden kalma yapıları istediğimiz gibi toparlayamadık. Hükümetimiz kentsel dönüşüm adına çok önemli adımlar atıyor. Ancak kanunu, yönetmeliği ne kadar güzel çıkarırsanız çıkarın önemli olan o ruhu uygulamalara taşıyabilmektir. Ne yazık ki, o ruhu biz istediğimiz aşamada uygulamaya taşıyamadık” dedi.

 

“YÜZYILIN İZMİT’İNİ İNŞA EDECEĞİZ”

Türkiye için çok önemli olan bir bölgede görev yaptıklarını dile getiren Doğan, şöyle konuştu: “Böyle bir şehirde ancak sizler gibi vizyon sahibi kişilerle örnek işler ortaya çıkarılabilir. Bölgemizi deprem sürecinde oluşan birtakım olumsuzluklardan kurtarmak için elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Gelecek yüzyılın İzmit’ini inşa etmek istiyoruz.”

 

ÖRNEK KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPILACAK

Cedit Mahallesi’nde kentsel dönüşüm yapılacağını da sözlerine ekleyen Başkan Doğan, “Ön çalışmalar yapıldı, şu an hak sahiplerinin tespiti ve değerlendirme sürecindeyiz. Bundan sonraki süreçte sizlerden de destek alacağız. Bölgedeki kentsel dönüşümün ana felsefesi oradaki insanların mağduriyetini gidermenin ötesinde, şehre heyecan katacak yapılaşmayı başlatmak ve onu bir domino etkisiyle şehrin tüm bölgelerine yaymaktır.

 

İMO ZİYARETTEN MEMNUN

Başkan doğan’a ziyareti dolayısıyla teşekkür eden İMO Şube Başkanı Tolga Ok da, Yönetim olarak faydalı çalışmalar yapmanın gayreti içindeyiz. Belediyemizin mühendisliğe bakış açısı bizleri sevindiriyor” dedi. Mesleki sorunlar hakkında da bilgiler verildi ve, “Başkanımız kentsel dönüşümün sadece TOKİ ile yürütülmemesi gerektiğini, özel sektörün de bu olaya dâhil edilmesi gerektiğini savunmakta” dediler.

09 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR