CHP’Lİ ALİ AKDEMİR: Kocaeli, projeye aç bir şehirdir”

CHP’nin Büyükşehir Belediyesi başkan aday adayı Ali Akdemir, Kocaeli’nin projeye aç bir kent olduğunu, Kocaeli ekonomisinin kurtuluşunun tarım ve turi...

BÜYÜT

CHP’nin Büyükşehir Belediyesi başkan aday adayı Ali Akdemir, Kocaeli’nin projeye aç bir kent olduğunu, Kocaeli ekonomisinin kurtuluşunun tarım ve turizmden geçtiğini söyledi

Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerine hazırlanan CHP’de Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını aylar önceden açıklayan Çanakkale 18 Mart Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir, ilçe, mahalle ve köy ziyaretlerine devam ediyor. Akdemir, önceki gün düzenlediği basın toplantısında yerel çalışmaları yanı sıra ülkenin genel durumu hakkında da görüşlerini aktardı. AKP’nin iktidarında ekonomi ve demokrasinin çöktüğünü söyleyen Akdemir, “AKP fiilen çökmüş, şeklen ayaktadır” dedi.

AKDEMİR EĞİTİME KATILACAK
Kocaeli’nin projeye aç bir kent olduğunu vurgulayan Akdemir, seçim çalışması yaptığı bölgelerde toplanan halka hamasi nutuklar atmadığını, bölgenin özelliklerine göre projeler geliştirdiğini ve halkın projelere katılımını sağlandığını belirtti. Parti genel merkezi tarafında düzenlenen eğitim çalışmalarının olumlu bulan Akdemir, “Eğitim çalışmasının ilk periyodu Eskişehir’de yapıldı. İkinci Periyodu ise Bursa’da yapılacak. 26-27 Temmuz tarihlerinde iki gün boyunca Bursa’daki eğitim çalışmalarına katılacağım” açıklamasında bulundu. .

ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPACAK
Seçimlere çok sıkı ve programlı hazırlandığını, her geçen gün karşılaştığı ilgi karşısında heyecanının daha da arttığını belirten Akdemir, aday adaylık başvurusunu da önümüzdeki hafta içinde yapacağını söyledi. Akdemir, “İlçe Belediye başkan aday adaylığı için çok sayıda isim ortaya çıkarken büyükşehir aday adaylığı için benim dışımda şimdiye kadar kimse çıkmadı. CHP’nin yereldeki iktidarı için her türlü özveriye, sorumluluğa hazırım. Kendimi donanımlı, birikimli ve yetkin görüyorum. Hayallerim var, hayallerimi ortaya koyacağım projelerle tamamlıyorum. Kocaeli ekonomisinin kurtuluşu tarım ve turizmdir. Sanayi zaten yerini bulmuş ve ilerliyor. Sanayiye dokunmayacağız” şeklinde konuştu.

KÖYLÜ YOKSULLAŞTI
Köylerdeki çalışmalarını da aralıksız sürdüren Akdemir, AKP döneminde sadece yoksulun daha yoksul olmadığını zenginlerinde yoksullaştırıldığını dile getirerek, Kocaeli’nde tarımla geçinen kesiminin yüzde 50 oranında yoksullaştırıldığını vurguladı. Köylünün girdi maliyetleri nedeniyle ekip biçemediğini söyleyen Akdemir, “Dünyada tarım ürünlerinin fiyatı yükselirken girdi maliyetleri düştü. AKP döneminde tam tersi durum var. Mazot ve gübre yükselirken ürün fiyatı düştü. Ekemeyen, biçemeyen ve borcunu ödeyemeyen köylünün evinde matem var. Zira dededen kalan araziyi satmak zorunda bırakılan köylü, torunlarına arazisini bırakmamamın üzüntüsünü yaşamaktadır” dedi.

AKP’LİLERİN ÇOCUKLARI
AKP’nin yalan yanlış ve sert tavır sergileyerek ortaya koyduğu dikta anlayışa en çok AKP içinde tepki çektiğini iddia eden Akdemir, Gezi parkı eylemlerine katılan gençlerin önemli bölümü AKP’ye oy vermiş, AKP içinde siyaset yapan ailelerin çocukları olduğunu iddia etti. Akdemir, “Yıllardır politize edilmiş gençler sokaklara indi. Demokratik hak ve özgürlükleri baskıyla kısıtlanan halk uyandı. Bu uyanış öyle sanıyorum artık uyumayacaktır. AKP, arkasına bakıp başladıkları yerden bu güne kadar kendi tahlillerini süzgeçten geçirsinler” dedi.

GENÇLER SİYASET YAPMALI
Türkiye’de siyasetin kaliteleşmesi için öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin mutlaka siyaset yapması gerektiğini vurgulayan Akdemir, “Ben Çanakkale Üniversitesi rektörü iken öğrencilerime siyaset yapın diyordum. Öğrencilerim kendi siyasi görüşleri kapsamında siyaset yaptılar. Kaybettiğimiz bir şeyde olmadı. Demokratik bir üniversite yaratıldı. Avrupa’da model gösterildi. Demokrasi ve özgürlüklerin artması entellektüel birikimleri fazla olan öğrenciler ve öğretim görevlilerinin siyaset yapmasından geçer” şeklinde konuştu.

12 Temmuz 2013 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR