Kocaelispor'da Sırp sorunu hortladı!

Kocaelispor'da Sırp sorunu hortladı. Son yapılandırmaya göre kalan 830 Euro'luk borcun 100 bin Euro'yu Ocak Ayı'nda ödenmek zorundayız. Dahası 2 sene...

Kocaelispor'da Sırp sorunu hortladı. Son yapılandırmaya göre kalan 830 Euro'luk borcun 100 bin Euro'yu Ocak Ayı'nda ödenmek zorundayız. Dahası 2 sene içinde borç tamamen temizlenmezse ilk önce puanımız silinecek ardından küme düşüreleceğiz.

 

KULÜBÜN GELECEĞİNE KATKI KOYANLARIN DA GELECEĞİNİ ÇALANLARIN DA BİLİNMESİ GEREKİYOR

"Geçmiş yıllardaki hataların cezasını kulübümüz ve şehrimiz her anlamda çekiyor, çekmeye de devam edecek" diyen Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz net konuştu.

Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz dün basın mensuplarına önemli açıklamalar yaptı. Serhan Gürkan döneminde transfer edilen Sırp futbolcular Andelkovic, Tutoric ve Jestrovic'in kulübü Kızılyıldız Kulübü'nün 830 Euro'luk bonservis alacağı ile ilgili son durumu aktardı.

 

2 SENEDE BORCU KAPATMAMIZ GEREKİYOR

2 sene içerisinde kalan 830 Euro'luk borcun ödenmesi gerektiğinin altını çizen Yavuz şu şekilde konuştu. "Bu yılın Eylül ayında Kızılyıldız Kulübü, kulübümüze son kez ihtar gönderdi ve borcun ödenmemesi durumunda FIFA Disiplin Kurulu'na gideceklerini söyleyerek 25 Eylül'de Sırpların dosyası disiplin kuruluna gönderdi. FIFA bizden -Ne kadar ödeyebilirsiniz- diye sordu, durumumuzu kendilerine anlattık. Son olarak Kızılyıldız Kulübü son bir teklif getirerek toplam borcun 2 sene içerisinde kapatılması önerisinde bulundu.

 

OCAK AYI'NDA BÜYÜK SIKINTI VAR

Kızılyıldız Kulübü toplamda 19 tane 5 bin Euro ile birlikte Ocak Ayı'nda 100 bin Euro, Mayıs Ayı'nda 200 bin Euro, 31 Ocak 2016'da 200 bin Euro, 31 Mayıs'ta da 217.500 Euro'yu ödemeyi taahhüt edersek, dosyanın disiplin komitesindeki süreci kaldıracağını belirtti. Elimizden başka bir şey gelmediği için Kızıltyıldız'ın son önerisini kabul etmek zorunda kaldık. Ekim ve Kasım aylarının 5'er biner Euro'luk taksitlerini ödedik. Aralık'ta da ödeme yapacağız, ancak Ocak 2016'da ciddi bir risk var. Ocak Ayı'nda 100 Euro ödemek zorundayız.

 

KİRLİ GEÇMİŞ PEŞİMİZİ BIRAKMAYACAK

Bunun ile ilgili şehrimizi bilinçlendirmek istiyoruz. Ne bulunduğumuz lig, ne de ekonomik durumumuz bu şehre hiç yakışmıyor. Vergi, SGK, sporcu borcumuz malumunuz. Kulübün geleceği düşünülmeden yapılan bir sürü hata var. Maalesef geçmiş yıllardaki hataların cezasını şehrimiz her anlamda çekiyor, çekmeye de devam edecek. Öyle gözüküyor ki kirli geçmiş peşimizi bırakmayacak. Bunları yaşarken kimin ne kadar sesi çıktı..? Nasıl bir gemiye bindirildik, nereye yüzdürüldük..? Şehrin, taraftarımızın bunu iyi irdelemesi lazım. Kulübün geleceğini katkı koyanların da geleceğini çalanların da bilinmesi gerekiyor. "Dünkü açıklamaların kalan kısmı 15. sayfada" n Erdem ÖVÜÇ

 

KIZILYILDIZ KULÜBÜ'NE OLAN BORÇ TOPLAM = 870 EURO

ORHAN GÖRSEN DÖNEMİNDE ÖDENEN TUTAR: 3 TAKSİT=15 BİN EURO

NEBİZ UZUN DÖNEMİNDE ÖDENEN TUTAR: 5 TAKSİT=25 BİN EURO

BAHRİ YAVUZ DÖNEMİNDE ÖDENEN TUTAR: 2 TAKSİT= 10 BİN EURO

OCAK 2015'TE ÖDENMESİ GEREKEN TUTAR: 100 BİN EURO

MAYIS 2015'TE ÖDENMESİ GEREKEN TUTAR: 200 BİN EURO

OCAK 2016'DA ÖDENMESİ GEREKEN TUTAR: 217.500 BİN EURO

MAYIS 2016'DA ÖDENMESİ GEREKEN TUTAR: 217.500 EURO

 

NOT: BEKLEYEN 19 TAKSİT=95 BİN EURO'LUK KISIM DA ÖDENECEK.

Başkan Bahri Yavuz bugün sabah yapılan antrenman esnasında gazetecilere yaptığı açıklamada Serhan Gürkan döneminde transfer edilen Sırp futbolcular Jestravic, Tutoric, Andelkovic'in kulübü Kızılyıldız'ın 830 bin Euro'luk kalan bonservis borcunun karşılarında kapı gibi durduğu ifade etti ve şu düşüncelere yer verdi. 

 

FIFA GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMIYOR

2014 Haziran ayrında göreve başladık. Karşımızda düzeltilmesi gereken çok konu vardı. Ancak Sırp futbolcularla ilgili olarak bilgi kirliliği yaşıyorduk. Yabancı futbolculara, yani FIFA'ya olan borçlu kulüp amatör liglerde olsa bile yaptırıma maruz kalıyordu. Bunu tekrar edelim. FIFA, senin amatör ligde olup olmadığına bakmıyor. -Bana borcun varsa senin ilk önce puanını keserim, ardından küme düşürürüm. Ödeyene kadar da en alt yerel lige kadar düşersin- diyor.

 

UZUN ZAMANDAN BERİ KAZANDIĞIMIZ TEK DOSYA

Yönetim olarak yabancı oyuncularımızın borçlarını aynı ciddiyetle ödemek zorunda olduğumuzun farkındayız. Luka Zinko, Fransergio Bastos, Patrice'nin dosyaları ile ilgili sıkıntı yaşıyorduk. Zinko ve Bastos ile ilgili dosyaları göreve geldikten sonra dostlarımız aracılığı ile yapılandırdık ve ödemelerimiz devam ediyor. Uzun zamandan beri FIFA'da kazandığımız tek konu olan Patrice dosyasını kapattık.

 

5 BİN EURO'YU 174 AY VADEDE ÖDEMEMİZ GEREKİYORDU

Ancak en büyük sıkıntımız Kızılyıldız Kulübü ile ilgili. Geçmiş dönemde Dusan Andjelkovic, Dorde Tutoric, Nenad Jestrovic'in alacakları bir önceki Valimiz Ercan Topaca'nın destekleri ile ödenmişti. Ancak kulübüne ciddi anlamda bonservis borcumuz var. Bunu kamuoyu da iyi biliyor. Bu rakam ilk başlarda 870 bin Euro'ydu. Göreve gelir gelmez Kızılyıldız Kulübü ile görüşmelere başlamıştık. Bu borcu yapılandırdık ve aylık 5 bin Euro'yu 174 ay vadede ödememiz gerekiyordu.

 

KIZILYILDIZ 1 KEREDE BORCUN ÖDENMESİNİ İSTEDİ

Orhan Görsen döneminde 3, Nebil Uzun döneminde de 5 taksit ödenmiş. Göreve geldiğimizde ödenmesi gereken 19 taksitin 8'i ödenmiş, 11'i ödenmemiş. Biz, kalan 11 taksitin tamamını ödeyip, yapılandırmanın devam etmesini istedik. Bu önerimiz kabul görmedi ve kalan 830 bin Euro'luk borcun 1 kerede ödenilmesi tarafımızdan istendi. Ocak Ayı'nda Kızılyıldız Kulübü'nün yetkilileri ile görüşmeye gittim. Ancak hiç bir önerimize sıcak bakmadılar. Aralık'ta 5 bin Euro ödeyeceğiz. Ancak Ocak Ayı'ndaki 100 bin Euro ödemek zorundayız. Erdem ÖVÜÇ

01 Aralık 2015 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

kamil yılmaz - Bu kentte herşey çıkara menfaate göre dizayn edildiği için yönetimin bu tarz söylemler yapması gayet doğal. yaklaşık 20 aydır görevde olan yönetim son yılların en büyük para desteği almasına rağmen günlük başarı adına paraları yaşlı oyunculara dağıtıp taraftar yönlendirenleri ve bazı kalemleri yanına alarak gündem değiştirmiş ve sadece geçen ay taksit ödemiş şimdide biz ne yapalım diye ağlıyorlar ancak kimsede çıkıp siz ne yaptınız o kadar parayı diyemiyorlar. demezler .menfaatler ortak. yorumlara bakıyorumda ya neden böyle oldu diyen yok. yazık sayın admin bu kafayla bizden birşey olmaz. analiz yeteğinimiz hiç yok sadece günlük bireysel menfaatlere göre yaşanan bir süreç var

Yanıtla . 0Beğen 01 Aralık 17:23
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR