Kimse Yok Mu Derneği operasyonla ilgili açıklama yaptı

Dernek “Makul Şüphe gerekçesi ile yapılan kanunsuz baskına cevap vermek istedik” yorumunda bulundu   ALGI OPERASYONU 2 Eylül Çarşamba günü ilimizd...

BÜYÜT

Dernek “Makul Şüphe gerekçesi ile yapılan kanunsuz baskına cevap vermek istedik” yorumunda bulundu

 

ALGI OPERASYONU

2 Eylül Çarşamba günü ilimizde bulunan Kimse Yok Mu isimli yardım derneğine yapılan operasyonla ilgili yazılı bir açıklama gönderdi. Dernek açıklamasında şu cümlelere yer verildi; Aziz milletimizin gönüllü iştirakleri ile kurulmuş ve insanlık yararına sürdürdüğü üstün hizmetleri ile dünyaya mal olmuş derneğimizin, keyfi operasyonlarla baskı altına alınmaya çalışılması bir gözdağı verme girişimi, kirli bir algı operasyonu, zulüm ve ülkemiz adına bir utanç vesilesidir.

 

18 AYDA DÖRT DENETİM

Tek Gayesi insanlığa hizmet etmek olan bir insani yardım kuruluşu hakkında sözde terör örgütüne finansal destek vermek iddiasıyla operasyon düzenlenmesi ne insani yönüyle ne de hukuki yönüyle kabul edilebilir değildir. Dernekler mevzuatına göre her iki yılda bir rutin olarak denetlenen derneğimiz, 1,5 yıl içerisinde dört kez denetlenmesine rağmen tüm denetimlerden yüzünün akı ile çıkmıştır.

Siyasi linçe kurban edilmek istenen derneğimizin kampanyalarına hiçbir gerekçe göstermeksizin izin verilmemektedir.

 

BU YANLIŞTAN DÖNÜLSÜN

Burada hedef alınan derneğimiz değil, yurt içinde ve yurt dışında umudunu bizlerden gelecek yardımlara bağlamış; yetim, yoksul, mazlumlar ve mağdurlardır. Yaptığı hizmetlerle milletimizin yüz akı olmuş derneğimizi yıpratma amacı ile uygulamaya sokulan tüm bu çirkin senaryoları kınıyor. Bu korkunç yanlıştan bir an evvel dönülmesini umut ediyoruz”

04 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR