Turizm sektörüne 2,5 milyarlık teşvik

        Turizm sektörü, yılın 5 aylık döneminde, 45 bin dolayında yeni yatağı öngören 148 adet proje için 2,5 milyar TL’lik yatırım teşviği aldı. Akde...

BÜYÜT

 

 

 

 

Turizm sektörü, yılın 5 aylık döneminde, 45 bin dolayında yeni yatağı öngören 148 adet proje için 2,5 milyar TL’lik yatırım teşviği aldı. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından derlenen verilere göre 5 aylık dönemde alınan yeni otel projesi teşviklerde Antalya liderliğini korurken, toplam projelerin yüzde 40’ı Antalya ve İstanbul’da gerçekleştirilecek.

 

İSTANBUL VE ANTALYA

Bu dönemde; yeni yatırımlar için ayrılacak toplam bütçe, oluşturulacak istihdam, yapılacak oda ve yatak sayısının yüzde 52’si de yine Antalya ve İstanbul’da olacak. Toplam bütçeden alınan pay, yatak sayısı ve oluşturulacak istihdamda Antalya’nın payı yüzde 37-38 dolayında.

 

KOCAELİ DE LİSTEDE

Bu 2 ili; Muğla, Mersin, Yalova, Bursa, Aydın, Sakarya, İzmir, Kocaeli ve Konya izliyor. Yapılacak olan yeni tesislerin; yüzde 35’i 3 yıldızlı, yüzde 32’si 4 yıldızlı ve yüzde 17’si de 5 yıldızlı sınıfında. Onları yüzde 6 pay ile butik oteller izledi.

 

11 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR