Gölcük ve Karamürsel’de asayiş uygulaması

Vali, İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanı’ndan;Gölcük ve Karamürsel’de asayiş uygulamasıAsayişin sağlanması amacıyla il genelinde gerçekleştiril...

BÜYÜT

Vali, İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanı’ndan;

Gölcük ve Karamürsel’de asayiş uygulaması

Asayişin sağlanması amacıyla il genelinde gerçekleştirilen huzur uygulamalarının sonuncusu önceki gece Vali Ercan Topaca, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik ve İl Jandarma Komutanı Birol Şimşek’in katılımıyla Gölcük ve Karamürsel ilçelerinde yapıldı. Uygulama kapsamında 6 bin lira para cezası kesildiği öğrenildi


İl genelinde suçun engellenmesi ve asayişin sağlanması amacıyla yapılan huzur uygulamalarından bir yenisi önceki gece Gölcük ve Karamürsel ilçelerinde gerçekleştirildi. Vali Ercan Topaca; İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, İl Jandarma Alay Komutanı Birol Şimşek, Gölcük İlçe Emniyet Müdürü Cabir Yeşiltaş, emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri ile birlikte Gölcük’te asayiş uygulaması yaptı. Vali Topaca, Gölcük’ü cezaevi girişinden başlayarak Değirmendere Yüzbaşılar girişine kadar denetledi.

“515 ARAÇ VE BİN 971 KİŞİ KONTROL EDİLDİ”
Gölcük ve Karamürsel’de uygulama yapan ekipleri de ziyaret eden Vali Topaca, polisi yaptığı uygulamadan ötürü tebrik etti. Yapılan uygulamaların ardından Vali Topaca ve beraberindeki heyet tarafından Gölcük’te bulunan Özserbesler Pastanesi’nde basın mensuplarına açıklama yapıldı. Topaca, “Gölcük ve Karamürsel’de yapılan uygulamalarda 515 araç ve bin 971 kişi kontrol edildi. Aranan 4 şahıs yakalandı. Kontrol edilen umuma açık 74 eğlence yerinden 11’ine işlem yapıldı. Yapılan uygulamalarda toplam 5 bin 919 TL para cezası kesildi. 12 araç ise çeşitli sebeplerden dolayı trafikten men edildi” dedi.

“GÖLCÜK’E MOBESE 2014’TE”

MOBESE’nin kurulu olmadığı 8 ilçeden biri olan Gölcük’ün de yakın zamanda bu sisteme kavuşacağını belirten Topaca, “2014’ün haziran ayına kadar tüm ilçelerimizde MOBESE sistemi kurulacak. Bu sistemle trafik ve kanundışı uygulamaların kontrolü ve takibi gibi konular daha iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyoruz. Bunun için de hiç bir masraftan kaçınmıyoruz. Bu hususta emniyet ve jandarma ekipleri özverili bir şekilde çalışıyor” dedi.

“GEREĞİNİ YAPARIZ”
Vali Ercan Topaca, basın mensuplarının parkomat şikayetleri ile ilgili sorusuna şu şekilde yanıt verdi; “Park ihalesini alan firmanın vatandaşları taciz edecek boyuttaki uygulamalarına biz seyirci kalamayız. Bunu tespit ettiğimizde duyarsız kalamayız. Vatandaşlar böyle bir olaya maruz kaldıklarında emniyeti haberdar etsinler. Bunun dışında bizler olayları takip ediyoruz. Eğer böyle konular devam ederse, bunun da gereğini yaparız. Bu konuda çok netiz.”

AKİL İNSANLAR
Basın mensuplarının ilimize gelecek olan akil insanlar hakkında sorduğu soruları yanıtlayan Vali Topaca, “Akil insanları bekliyoruz. Elbette bazı önlemler alınacak. Ancak Kocaeli’nin hoşgörü ili olduğunu biliyoruz. Zaman zaman tahrikler olsa da, provakatif eylemler olsa da, herkes medeni bir şekilde akil insanları karşılayacak, STK’ları bilgilendirecek ve vatandaşlarımızın fikirlerini alacaklar. Sadece onların faaliyetlerini rahat bir şekilde tedbirler alacağız” dedi.

HUZUR KENTİ
Vali Ercan Topaca polis ve jandarmanın olaylara yaklaşım felsefesi değiştiğine de değinerek, “Her türlü faaliyette, vatandaşın huzuru ön planda. Olaylara müdahale ederken bile polis veya jandarma asla saldırgan taraf olmuyor. Biber gazını bile isteyerek yapmıyoruz. Kocaeli huzur kenti diyoruz. Bunu da kimseye bozdurmayız. Bu huzuru devam ettirmek ve daha da iyileştirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

19 Nisan 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR