Balkanlarda beş milyondan fazla Türk öldürüldü

“600 yıl 3 kıtaya hükmeden bir imparatorluğun varisleriyiz”  diyen Türkkan sözlerine şöyle devam etti;  “Osmanlı Avrupa'nın güneybatısını, Afrika'nın...

BÜYÜT

“600 yıl 3 kıtaya hükmeden bir imparatorluğun varisleriyiz”  diyen Türkkan sözlerine şöyle devam etti;  “Osmanlı Avrupa'nın güneybatısını, Afrika'nın kuzeyi ve Asya'nın güneybatısında hüküm sürdü. 24 milyon kilometrekarelik bir alanda hüküm sürmek öyle her babayiğidin harcı değildir.

Peki bunu nasıl başardı? Sadece asker gücüyle mi, silah gücüyle mi gerçekleştirdi. Evet dünyanın en büyük ordusuna sahipti Osmanlı.

Ama Osmanlıyı Osmanlı yapan sadece askeri gücü değildi. Fethettiği yerlerde halka baskı yapmadı. Zulmetmedi.
Farklılıklara saygı gösterdi. Gayrimüslimlerin dillerini özgürce konuşma hakkı verdi. İbadetlerini rahatça yerine getirmelerini sağladı. İbadethaneleri yakıp yıkmadı. Merhametliydi. Şefkatliydi.

Dil, din, mezhep açısından farklı olan toplumları bir arada barındırmasını bildi. Dinsel bir devlet olmasına rağmen gayrimüslimlerin hukuki statüsünü korudu.
Adaletli davrandı. Osmanlı İmparatorluğu 600 yıllık ömrünün yaklaşık 400-450 yılında Balkanlar’da, Rumeli’de hakimiyet sürdü.”

Osmanlı’nın gösterdiği şefkati Balkan devletlerinin göstermediğine dikkat çeken Türkkan Sırp, Yunan ve Bulgarların Türklere karşı tarihin en kanlı katliamlarından birine imza attıklarına dikkat çekti. “Bir gece yatsı ezanını duyup, namazınızı kılıp yatağa giriyorsunuz. Sabah yabancı askerlerin postallarıyla sizi dürtmesiyle uyanıyorsunuz. Bu gerçekten çok acı” Balkanlarda beş milyondan fazla Türk’ün öldürüldüğünü belirterek Osmanlının ciddi anlamda nüfus kaybına uğradığını söyledi.

 

MUHACİRLERLE SURİYELİ GÖÇMENLERİ MUKAYESE ETMEK YANLIŞ
 

Bazı aklı evvellerin Rumeli'den yapılan göç ile Suriye'den gelen mültecilerin durumunu mukayese edilmesine tepki gösteren Türkkan şunları söyledi; “Bu ikisini mukayese etmek dünyanın en büyük yanlışlarından biridir. Balkanlar'dan gelenlerin tamamı Türk soylu olmakla beraber, kendi anavatanlarına göç etmiş insanlardır.Oysa son iki yılda Suriye'den Türkiye'ye Türkmen hariç her etnisiteden insanların Mülteci olarak geldi.Birkaç yıl içinde Türkiye'nin demografik yapısını önemli ölçüde etkileyecek olan bu Mülteci gurubuyla, Rumeli'den anavatana göçen soydaşlarımızı eş değer görmenin en hafif tabiriyle acımasızlıktır.

ERMENİ DİASPORASI 25 NİSAN TARİHİNE ODAKLANDI

Kongrede sözde Ermeni soykırımı iddialarına da değindi MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan.  Ermeni diasporasının 1915 olaylarının 100. Yıl dönümüne odaklandıklarını belirten Türkkan sözlerine şöyle devam etti; “Tek düşünceleri 24 nisan 2015 tarihi. Bu tarihle yatıp bu tarihle kalkıyorlar.
Ermeni diasporası dev Holywood projeleri ile yeni filmler ve belgeseller yayınlatacak. Yeni kitaplar çıkaracak. Ve bu kitaplar bütün dünya dillerine aktarılacak. Soykırımı tanıyan ülkelerin yöneticilerine ödüller verilecek.
İnternette propaganda bombardımanı devam edecek. Bunların hepsini yapmaya çoktan başladılar bile.Diaspora bu kampanya için harcadığı ve harcayacağı paraları Ermenistan'a verse, Ermeni halkı yokluktan kurtulur. Bunun karşısında biz ne yapıyoruz peki? Üzülerek söylüyorum hiçbir şey yapmıyoruz. Binlerce yıllık tarihimizde hiçbir zaman soykırım olmamıştır. Evet soykırıma uğradık. Vatan kaybettik. Toprak kaybettik. Ama asla soykırım yapmadık. Herhangi bir katliama imza atmadık. Şerefli mazimizde kendisini Türk olarak tanımlayan hiçbir bireyin başını önüne eğdirecek tek bir hadise yoktur”  şeklinde konuştu.

07 Kasım 2014 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR