Cesur Timur, Kızıltepe’de

Sen Dünyanın Neresindesin? (Sıradışı Bir Kişisel Gelişim Yolculuğu) kitabının yazarı Cesur Timur, ilk kitabı ile beğenisini kazandığı okurlarıyla bul...

BÜYÜT

Sen Dünyanın Neresindesin? (Sıradışı Bir Kişisel Gelişim Yolculuğu) kitabının yazarı Cesur Timur, ilk kitabı ile beğenisini kazandığı okurlarıyla buluşma turnelerine ara vermeden devam ediyor. İstanbul, Kocaeli, Konya ve Kahramanmaraş Turneleri’nin ardından Mardin turnesine başlayan genç yazarın ilk durağı Kızıltepe ilçesi.

 

KİTLESEL GELİŞMELİYİZ

Sıradısı bir bir bakış açısı ile kaleme aldığı eserinde “Kişisel gelişimden kitlesel gelişime” vurgu yapan yazar bu alanda bir sosyal sorumluluk projesi geliştirdi. “Okuyorum, Okutuyorum” başlıklı kampanyasında özellikle yeni yetişen nesile model olmak ve öğütler vermek üzere yabancılaşmaya dikkat çekiyor. Timur, yabancılaşma ve özentisizmin tehlikesi üzerinden alt mesaj olarak birlikte yaşamı vurgulayıp özellikle sosyal medya çarpıklığı üzerinden yürütülen olumsuz kampanyaların verdiği zararlara dikkat çekiyor.

 

Sıradısı Yazar lakabıyla tanınan Cesur Timur; “ Kızıltepe benim için çok önemli. Doğup büyüdüğüm topraklara bir yazar olarak geri gelmenin inanılmaz gururu ve mutluluğu içerisindeyim. Kızıltepe ipekyolu’nun önemli bir kavşağı. Bir çok önemli ismin yetiştiği, yetişmeyenin ise en azından havasını solduğu suyunu içtiği bir kent.


YAZAR ÖZGEÇMİŞİ

Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu. Kocaeli Basın camiasında ve Ulusal Medya’da çeşitli kuruluşlarda çalıştı. Kısa bir muhabirlik deneyiminden sonra Haber Koordinatörlüğü, Basın Danışmanlığı, Medya Planlama Uzmanlığı görevlerini ifa etti. Belediye Başkan Adayları, Milletvekili Adayları ve İş Adamları Derneklerinde Basın Danışmanlığı yaptı. MEB okullarında Halkla İlişkiler ve Organizasyon Öğretmenliğinden sonra Polonya’dan gelen teklif üzerine Polonya İşsizlik Kurumunda İngilizce ve Türkçe dilinin yanında Halkla İlişkiler ve Basın dersleri verdi.  İsveç ve Finlandiya’da sektörsel bazlı medya işlerini yürüttü. 2013 yılında Finlandiya’da iken kaleme almaya başladığı kitabını 22 Eylül 2014 tarihinde okurları ile buluşturdu.

15 Mayıs 2015 Kocaeli- Kültür-SanatYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR