Dersimliler Derneği’nde başkan değişmedi

Kocaeli Dersimliler Derneği’nin 7. Olağan Genel Kurulu dün Derince Yenikent’te bulunan Türköz Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel kurulda yarışan...

BÜYÜT

Kocaeli Dersimliler Derneği’nin 7. Olağan Genel Kurulu dün Derince Yenikent’te bulunan Türköz Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel kurulda yarışan iki adaydan mevcut Başkan Ruhi Çelik 67 oy alarak yeniden başkan seçildi

Kocaeli Dersimliler Derneği’nin 7. Olağan Genel Kurulu, Derince Yenikent’te bulunan Türköz Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. 1995 yılında kurulan derneğin 3 dönemdir başkanlığını yapan Ruhi Çelik ile Hüseyin Mükan başkanlık için yarıştı. Hüseyin Mükan’ın 62 oy aldığı genel kurulda mevcut Başkan Ruhi Çelik ise 67 oy alarak yeniden başkan seçildi.

GECİKMELİ BAŞLADI
Kongrede 9 yönetim kurulu üyesiyle 3 denetim kurulu üyesi seçildi. Cenazeden dolayı yaklaşık bir saatlik gecikme ile başlayan kongrede Ruhi Çelik ve Hüseyin Mukan’ın ortak önerisiyle genel kurulun divan başkanlığına Hikmet Erdoğan, divan katip üyeliklerine ise Engin Karamar ile Cemal İlgün seçildi. Ruhi Çelik yönetim kurulu adına 3 yıllık faaliyet ve mali raporunu okudu.

BAŞKAN SİTEM ETTİ
Kongrede bir konuşma gerçekleştiren Dernek Başkanı Ruhi Çelik, birlik ve beraberlik bozucu bir takım şeylerin sürekli gündeme getirildiğini iddia etti. Derneğin Kocaeli’de yaşayan tüm Dersimlilere ait olduğunun altını çizen Çelik, “Son iki aydır birlik ve beraberliğimizi bozan birçok gelişme oldu. Bu dernek, Dersimlilerindir. Araya fitne sokmaya gerek yok. Bizim her soruya cevabımız vardır. Her sorun için ortak bir çözüme gitme hedefimiz vardır. Yeter ki demokratik, düşmanca tavırdan uzak ve dostane bir şekilde çözüm üretelim. Bizlerin de çok hatası oldu. Çünkü biz bu işi profesyonelce değil, özveri ile yapıyoruz” şeklinde konuştu.

HÜSEYİN MÜKAN’IN LİSTESİ
Yönetim-Hüseyin Mükan, Mazlum Arslan, Sevgi Çelik, Ayhan Gök, Yeter Çelik, Yüksel Demirtaş, Yusuf Yalçın, Hüseyin Ceylan, Demir Öztürk.
Denetim- Ekrem Tosun, Cemal İlgün, Ali Bigün.
Üst kurul delegeleri- Ali Yıldız, Yusuf Yalçın, Cemal İlgün, Mazlum Arslan, Hüseyin Ceylan, Sevgi Çelik, Yüksel Demirtaş, Yeter Çelik.

RUHİ ÇELİK’İN LİSTESİ
Yönetim- Ruhi Çelik, Ali Rıza Omurtak, Yılmaz Filiz, Cafer Taşkın, Özlem Polat, Adil Korucu, Zekai Kaya, Volkan Karadağ ve Gülabi Can.

28 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR