Hizmet-İş, Derince Limanı’nın özelleştirilmesine karşı çıkıyor

          Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanlığının yetkili olduğu işyerlerindeki işyeri sendika baştemsilci ve temsilcileri, kadın komisyonu, şu...

 

 

 

 

 

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanlığının yetkili olduğu işyerlerindeki işyeri sendika baştemsilci ve temsilcileri, kadın komisyonu, şube yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyelerinin katılımları ile Mayıs 2014 ayı “Temsilciler Meclisi Toplantısı” nı Seka Park Otel Düğün Salonu’nda yapıldı. Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy’un başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Soma’da yaşanan maden kazasıyla ilgili değerlendirme yapılarak işyerlerindeki İş Sağlığı Güvenliği önlemlerinin artırılması, eksik ve sıkıntılı görülen yerlerde işçi ve işverenlerin uyarılması, her ne sebeple olursa olsun insan hayatının her şeyden üstün tutulması vurgusu yapıldı.

 

DERİNCE LİMANI

 

HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Liman-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanlığının örgütlü olduğu Derince Limanının özelleştirilmesi ile ilgili yapılan değerlendirmede limanın özelleştirilmesinin yanlış olduğu, çalışanların mağdur olacağı, sosyal ve ekonomik düzenin bozulacağı, taşeronlaşmanın işyerinde uygulanacağı bunu sendikal hareket için asla kabul görmeyeceği belirtildi. Ayrıca, limana yapılan 1450 metrekare (5 milyon metreküp) dolgunun Körfezin ekoloji dengesini bozacağını, deprem bölgesi olan Kocaeli’de bunun gerçekleşmesi halinde Kocaeli halkının zarar göreceği vurgusu yapıldı.

 

SORUN ARABULUCUDA

 

 

Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanlığına bağlı işyerlerindeki gündelik hayatta karşılaşılan ve sorunlara yönelik çözümlerin tartışıldığı, devam eden Başiskele, Gölcük, Biaş A.Ş ve Çenesuyu A.Ş sözleşmeleri hakkında bilgi veren Şube Başkanı İdris Ersoy bu işyerlerindeki sözleşmenin Arabulucuda olduğunu yasal sürenin devam ettiğini ve bir an önce sözleşmelerin masada bitmesi gerektiğini ifade etti. Temsilciler meclisi toplantımıza 100 işyeri sendika temsilcimizin katıldı. 

01 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR