12 adet tramvay alınacak!

Seka Park ile otogar arasında çalışacak olan ve yakınca çalışmaları başlanması beklenen tramvay hattında kullanılmak üzere 12 adet tramvay satın alac...

BÜYÜT

Seka Park ile otogar arasında çalışacak olan ve yakınca çalışmaları başlanması beklenen tramvay hattında kullanılmak üzere 12 adet tramvay satın alacak. 21 Temmuz Salı günü Raylı Hizmetler Şube Müdürlüğü Seka İdari Binası’nda gerçekleştirilecek olan ihaleyi kazanan firma tramvayları 1 yıl ile 1.5 yıl arasında teslim edecek.

 

12 ADET TRAMVAY

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre; 12 adet tramvay aracı alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19. maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhale İzmit Karabaş Mahallesi Oramiral Salim Dervişoğlu Caddesi üzerinde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İhale İşleri Şube Müdürlüğü’nde 21 Temmuz saat 14.30’da gerçekleştirilecek. İhalede, en düşük fiyatı veren firmayla 12 adet tramvay alım sözleşmesi yapılacak.

 

YÜKLENİCİ İŞ PROGRAMI YAPACAK

İhaleyi alan yüklenici sözleşme tarihinden itibaren 15 gün içinde sözleşme madde 16.3.1 ve 16.3.2 doğrultusunda iş programı yaparak idarenin onayına sunacaktır. Bu iş programı madde 16.3.2 doğrultusunda teknik şartname baz alınarak aracın; genel tasarım, detay proje, tüm üretim, montaj, test ve teslim süreçleriyle sözleşmeye uygun nakit akış programını da içerecektir.

 

PARÇA PARÇA TESLİM EDİLECEK

Yapılacak sözleşme sonrası tramvaylar belli tarihlerde büyükşehir belediyesine teslim edilecek. Buna göre; 12. ay 1 araç, 14. ay 2 araç, 15. ay 3 araç, 16. ay 3 araç, 17. ay 3 araç olmak üzere toplam 12 adet tramvay aracı teslim edilecek. İşletime alma test sertifikası onaylandığı tarih, idareye teslim tarihi olarak kabul edilecektir. İş programı teslim alma programına uygun şekilde düzenlenecektir. Ayrıca yüklenici firma tarafından her bir ara teslimde yaşanabilecek gecikme durumunda gecikme cezası uygulanacaktır.

20 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR