Körfez logosu yarışmadan sonra belirlenecek

      Körfez Belediyesi'nin Mayıs ayı Meclis Toplantısı dün Körfez Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran'...

 

 

 

Körfez Belediyesi'nin Mayıs ayı Meclis Toplantısı dün Körfez Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran'ın başkanlık ettiği ikinci meclis toplantısı Saygı Duruşu ve ardından yoklamanın alınması ile başladı. Geçtiğimiz ayın tutanak özetinin okunması ile devam eden mecliste tutanak özetlerinin kendilerine yazılı bir şekilde verilmesi gerektiğini belirten CHP'li meclis üyesi Fevzi Canbaz, "Bunlar niye elimizde yok?"diyerek eleştiride bulundu.

BELEDİYEMİZE ZARARIYOK

Gündemin üçüncü maddesinde yer alan1750 ada 41 parselde uygulama imar planı değişikliği teklifi ile ilgili İmar ve ŞEhircilik Komisyon raporunun okunması ardındansöz alan MHPmeclis üyesi ve grup başkan vekili  Vahit Eryılmaz, parsel bazındaki uygulamalara karşı olduklarını belirtti. Kendisine cevap veren İsmail  Baran ise " D-100 güzergahında yeşillendirmeler yapılması şartıya olmlu görüş beyanında bulunduk. Bu imar değişikliğinin belediyemize bir zararı yok,kişiye özel imar uygulanmayacak" şeklinde konuştu.

CHP'Lİ MECLİS ÜYESİNDEN ŞERH

CHP Meclis üyesi Engin Taşdemir ise bu 5 yıl içinde muhalef yapmak değil, belediyenin yanında olmak istediklerini belirterek, "CHP olarak sizlerden özellikle imar konusunda ciddiyetli davranmanızı istiyoruz. Bu konuda vicdanlı davranmanızı istiyorum. Belediyenin sınırına kadar yaklaşım olacak. Kentin merkezine kadar gelindi" dedi. Ardınan söz alan Fevzi Canbaz, imar planlarının millete göre yapılması gerektiğine dikkat çekti. CHP'li Meclis üyesi Tayfun Balıkçı bu gündem maddesine şerh koydu. Madde oy çokluğuyla kabul edildi.

BÜTÇE KESİM HESABI 8 MAYIS'TA GÖRÜŞÜLECEK

Dördüncü ve beşinci gündem maddesi komisyona havale edilirken bütçe kesim hesabının görüşülmesi konusu 8 Mayıs saat 16.00'a alındı. Gündemin yedinci maddesi olan Körfez YarımcaYelken ve Su Sporları Kulübü Derneği'nin kira süresinin uzatılması ve bedelinin belirlenmesi ile ilgili konuda söz alan Fevzi Canbaz, yelken kulübünde gerekli düzenlemelerin yapılması geretiğini belirterek, "Öğretmenevine bir an önce gerekli düzenlemeler yapılsın" dedi.

YARIŞMA AÇILSIN

Yelken Kulübü'nün 3 yıllığına 15 bin liraya kiralanması oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin sekizinci maddesinde bulunan gayimenkul  satış komisyonuna katılacak üyenin AKP Meclis üyesi Şener Söğüt olarak belirlendi. Gündemin dokuzuncu maddesi de komisyona havale edildi. Sonolarak belediyenin tanıtıcı ambleminin değiştirilemesi konusu görüşüldü. Bu maddenin komisyona havale edilmesini isteyen İsmail Baran, "Kayda değer bir logo oluşursa gündeme alabiliriz. Yarışma açılsın" dedi.

bu konuda haiziz

Fevzi Canbaz ise logo değiştirmenin oda değiştirmeye benzemediğini vurgulayarak, "Bunun hesabını iyi yapmak gerek. Logoda kirazı, sanayiyi unutmamak gerek. Logo kimleri rahatsız etti merak ediyorum. Bence gereksiz ve çok düşünülmeli" ifadelerini kullandı. Baran ise fazla maliyetli bir şey olmadığını belirtti. Her şeyde art niyet aramamak gerektiğini söyleyen Baran, "Komisyonumuz çalışsın" dedi. Madde oy çokluğuyla Kültür Sanat Komisyonu'na havale edildi. Bu konuda biz de haiziz" dedi.

02 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR