Sabancı’da Nevruz coşkusu

İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nün düzenlediği 2012 yılı Nevruz kutlaması Sabıncı Kültür merkezi’nde yapıldıTörene İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İl Milli Eğ...

BÜYÜT

İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nün düzenlediği 2012 yılı Nevruz kutlaması Sabıncı Kültür merkezi’nde yapıldı

Törene İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, Büyükşehir Başkan Vekili Zekeriya Özak, İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, Tema Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Nermin Tol, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Aydın ve ilköğretim okulları öğrencileri ile öğretmenleri büyük bir katılım gösterdi.
BAHAR BAYRAMI
Açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan Nevruz hakkında bilgiler vererek, Türklerin bulunduğu ve göç ettiği her toprakta Nevruzun devam ettiğini dile getirdi.

ÇEŞİTLİ GÖSTERİLER
Konuşmaların ardından Yörükler Derneği adına Berna Şen Nevruz adlı şiiri okudu. Kırım Tatarları Derneği adına da Melike Omurca başka bir Nevruz şiirini seslendirdi. Özel Seymen Lisesi Yavru Tema Gurubu’nun gösterisi ile devam eden program, İzmit Halk Eğitim Merkezi Trabzon Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ve ardından da Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nden Doç Dr Gencay Zavotçu’nun “Nevruz’un Türk Kültüründeki ve Tarihindeki Yeri” adlı konferansıyla son buldu.

22 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR