BBP İL BAŞKANI SERHAT DUYAR: “Hükümetin Milli Eğitim politikaları iflas etmiştir”

Büyük Birlik Partisi Körfez İlçe Teşkilatı’nın kahvaltısına katılan İl Başkanı Serhat Duyar, AKP hükümetinin Milli Eğitim politikasını sert bir dille...

BÜYÜTBüyük Birlik Partisi Körfez İlçe Teşkilatı’nın kahvaltısına katılan İl Başkanı Serhat Duyar, AKP hükümetinin Milli Eğitim politikasını sert bir dille eleştirdi.

Büyük Birlik Partisi Körfez İlçe Teşkilatının düzenlemiş olduğu kahvaltıda il – ilçe yöneticileri ve körfezli misafirler buluştu. İlçe Başkanı Mustafa Arha öğretmenler gününü kutladı. Kahvaltıda ilk sözü alan Arha, “Yetki aldıktan kısa bir süre sonra yönetimimizi oluşturup teşkilat binamızın açılışını gerçekleştirdik. Büyük Birlik Partisi olarak sadece bir siyasi parti değil aynı zamanda biz büyük bir aileyiz. Bugün burada bu aile buluşmalarını başlatmak üzere kahvaltı programı düzenledik” dedi,
“HÜKÜMET, PROJELERİ
GÖZDEN GEÇİRİLSİN”
Kahvaltına konuşan BBP İl Başkanı Serhat Duyar, “Öğretmenler gününü buruk bir şekilde kutluyoruz. Çalışan öğretmenler emekli olduklarında yarı yarıya maaş kaybı yaşıyorlar. Geleceğimizi yetiştiren öğretmenlerimiz mağdur olmaktadır. Bugün İngilizce kursuna gitmeden İngilizce konuşamıyoruz, meslek kursuna gitmeden meslek öğrenemiyoruz, dershanelere gitmeden ya da özel ders almadan çocuklarımız liselere ve üniversitelere giremiyor. Bu durumda milli eğitim politikaları iflas etmiş demektir. Hükümetin ve Milli Eğitimin kendi projelerini ve politikalarını gözden geçirmeleri gerekirken dershaneleri kapatmaya çalışması anlamsızdır. Kötü niyetli ve baskı amaçlıdır. Okullara akıllı tahta alarak, tablet dağıtarak eğitim politikaları güncelleştirilemez. Öğretmenlerimizin gelecek endişesi ortadan kaldırılmalı ve eğitim sistemi yeniden gözden geçirilmelidir” dedi.

“ANAYASA KOMİSYONUNA
HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ”
Duyar, “Bildiğiniz üzere anayasa yapma konusunda milletimize söz veren anayasa komisyonu başarısız bir şekilde dağılmıştır. Yalnız milletimizin burada gözden kaçırmaması gereken bir husus var. Bu anayasa komisyonu görevi süresince eski parayla 3 trilyon yeni parayla 3 milyon TL harcamıştır. Peki bunun karşılığında milletimize ne vermiştir. Koskoca bir hiç. Anayasa komisyonunun harcadığı bu para milletin parasıdır. Benim sizin paranızdır. Biz hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.

“MİLLETİMİZ OYALANDI”
Duyar, “Bu anayasa komisyonunun anayasa yapamayacağını BBP Genel Başkanımız Mustafa Destici iki yıl önce söylemiştir. Bunun gerekçesini de daha o günden açıklamıştır. Bildiğiniz mecliste AKP, MHP, CHP ve terör örgütü uzantısı olan parti olmak üzere 4 parti vardır. Anayasa komisyonu kurulurken, 4 partinin eşit üye vermesi ve eşit oy hakkına sahip olması kararlaştırılmıştı. Yani anayasa komisyonunun çalışmayacağı daha işin başından belliydi ”dedi.

“MİLLETİMİZİN EMANETİ
OLAN OYLARINA TALİBİZ”
Konuşmasına devam eden Duyar, “Bugünü iki yıl önceden gören bir partinin Büyük Birlik Partisinin Kocaeli İl Başkanı olarak söylüyorum ki biz milletimizin derdiyle dertleniyoruz. Biz her kuruşun vicdani sorumluluğunu taşıyoruz. Bu inançla ve gayretle milletimizin emaneti olan oylarına talibiz. Milletimizle alay eden iktidara bu yerel seçimlerde ders verilmesini bekliyoruz. Saygı ve sevgiyle hepinizi selamlıyorum” diyerek herkesten destek istedi.

25 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR