Karaosmanoğlu: TDBB, Tük dünyasında en önemli birliktir

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen TDBB’nin yürütme kurulu toplantısına Kırgızistan Yerel Yön...

BÜYÜT

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen TDBB’nin yürütme kurulu toplantısına Kırgızistan Yerel Yönetimler Ajans Başkanı Naken Kasiev, Azerbaycan TDBB Eşbaşkanı Mehdi Selimzade ve Güzelyurt TDBB Eşbaşkanı Mahmut Özçınar ile birlik yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Kocaeli’den birlik üyesi olan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’de katıldı. Birlik Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TDBB’nin yürütme kurulu ve birlik üyeleriyle ilk olarak Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ı ziyaret etti. Birlik üyelerine Mersin hakkında bilgi veren Vali Çakacak, kendisini ziyaret eden TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ederken, günün anlamını içeren hediyeler de verdi.

 

KOCAMAZ’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Birlik Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve üye belediye başkanları daha sonra Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a, nezaket ziyareti gerçekleştirdiler. Sıcak ve samimi geçen görüşmede Birlik Başkanı Karaosmanoğlu, “ Mersin’de bizi misafir eden Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz. Görevinde başarılar temenni ediyoruz “ dedi. Birlik yürütme kurulu üyesi ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’da, “TDBB’nde görev aldığımdan beri gösterdiğiniz sıcak ilgiye teşekkür ederim. Bu birliğin başlamasında öncü olanlara ayrı bir teşekkürü bir borç biliyorum. Çünkü Türk ve İslam coğrafyasının böyle güzel birlikteliğe ihtiyacı var. Şehirlerin birbirleriyle ilişki kurması açısından da, bu birlikteliğin çok önemi var” dedi.

 

TDBB ÖNEMLİ BİR MİSYONA SAHİP

Mersin’de gerçekleştirilen yürütme toplantısı öncesinde, üyelere bir konuşma gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu gelinen noktada yapılan çalışmaların önemine değinerek, ”Birlik olarak hem yurt içinde hem yurt dışında Türk toplumunun tanışması ve kaynaşması için çalışıyoruz. Karşılıklı kültürel işbirliğinin yanı sıra yardımlarımız da olmaktadır. Birliğimiz sayesinde hem iktisadi hem de kültürel hizmetler ortaya koyuyoruz. Birliğimiz Türk dünyasında en önemli birliklerdendir” ifadelerini kullandı. Toplantıda 2014 faaliyeti hakkında bilgi aktarılırken, 2015 yılında yapılacak çalışmalar için de yürütme kurulu üyelerine bilgi aktarıldı. Toplantı sonrasında Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Başkan Karaosmanoğlu’na, birliğin başarılı çalışmalarından dolayı plaket verdi.

29 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR