Kocaeli’de en çok merak edilen soru İlimizden kaç bakan çıkacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar kurulundaki yeni düzenlemeyi açıkladı. Yapılan değişikliklerle bakan sayısı 20’ye çıktı. Bakan sayısının yükse...

BÜYÜT

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar kurulundaki yeni düzenlemeyi açıkladı. Yapılan değişikliklerle bakan sayısı 20’ye çıktı. Bakan sayısının yükselmesi ilimizde de heyecana sebep oldu. Kocaelililer arasında son günlerde ençok konuşlan konuları arasında ilimizden seçilen milletvekilleri arasında kaçının bakan olacağı da yerini aldı.

Başbakan Erdoğan, Yeni Bakanlar Kurulu 25 üyeden oluşuyor. 4 adet başbakan yardımcılığı, 20 adet icracı bakanlık bulunuyor dedi. Erdoğan, 8 devlet bakanlığı kaldırıldı, 6 yeni bakanlık oluşturuldu diye konuştu. Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı olmak üzere 6 yeni bakanlık kurulacağını bildirdi. Erdoğan, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yerine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı yerine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kurulacağını, Çevre ve Orman Bakanlığı ile Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın birleştirilerek Çevre, Orman ve Şehircilik Bakanlığı oluşturulacağını kaydetti.

BAKAN YARDIMCILIĞI
Erdoğan, ''Artık Bakan yardımcılığı görevi ihdas edilecek. Yani her bakan ile Müsteşar arasında bir bakan yardımcılığı ihdas edilecek. İcracı bakanların her birine, birer bakan yardımcısı atanacak. Yani 20 tane. Milletvekilleri dışından, atama yoluyla görevlendirilecek. Bu yardımcılar, hükümetle gelecek ve hükümetle gidecek. Bakan yardımcıları, işlerinin uzmanı, sektörü bilen, bakanlık faaliyetlerinin daha verimli ve süratli yürütülmesini sağlayacak kişilerden seçilecek. Özel sektörden de bu makama atama yapılabilecek'' dedi.

08 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR