Müftü yardımcılarına veda yemeği

Zorunlu hizmet süresini dolduran ve başka illere tayinleri çıkan İl Müftü Yardımcıları Bayram Erdoğan, Nedim Özkal ve Şube Müdürü Yusuf Yıldız için Di...

BÜYÜT

Zorunlu hizmet süresini dolduran ve başka illere tayinleri çıkan İl Müftü Yardımcıları Bayram Erdoğan, Nedim Özkal ve Şube Müdürü Yusuf Yıldız için Diyanet Vakıf-Sen veda yemeği düzenledi

Sofram Pide Salonu’nda gerçekleştirilen veda yemeğine Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy, Türk Diyanet Vakıf-Sen Şube Başkanı Numan Uysal, Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, İzmit Belediye Meclis Üyesi Adnan Uysal, İzmit Diyanet Görevlileri Dernek Başkanı Şener İnce, Sakarya Üniversitesi Öğretim üyesi Ali Vasfi Kurt, Kamu-Sen İl Temsilcisi Rıfat Oypan, İl Müftü Yardımcısı Şaban Apaydın, ilçe müftüleri ve din görevlileri katıldı.

GÖREV YERLERİ DEĞİŞTİ
Yeni yönetmeliğe göre 3 yılı zorunlu iki yılı da isteğe göre toplamda 5 yılı tamamlayanların rotasyona uğraması nedeniyle İl Müftülüğü’nde değişiklikler yaşandı. Uzun yıllar il müftü yardımcısı olarak görev yapan ve bir dönemde müftü vekilliği yapan Bayram Erdoğan Bolu İl Müftü Yardımcılığı’na, İl Müftü Yardımcısı Nedim Özkal Zonguldak İl Müftü Yardımcılığı’na, Şube Müdürü Yusuf Yıldız’da Düzce Şube Müdürlüğü’ne tayin edildi.

“BURAYA YERLEŞECEĞİM”
Türk Diyanet Vakıf-Sen Şube Başkanı Numan Uysal düzenlenen veda yemeğinde yaptığı konuşmasında, “Yıllarca beraber görev yaptığımız çok değerli 3 hocamızı ilimizden uğurladık. Onlar için veda niteliğinde bir yemek oldu” dedi. Bayram Erdoğan, “8,5 yıl önce İstanbul’dan buraya geldim. 40 yıllık görev süremin en uzununu burada kaldım. Burada 8,5 yıl boyunca güzel şeyler yaşadık. Başarı söz konusuysa ise bu hepimizindir. Memuriyette bunlar gayet normal şeyler. Yönetmelik gereği bir rotasyondur. Zorunlu emekliliğime 2 yıl kaldı; ama Çenesuyu bile bizi burada tutamadı. Ama buraya yerleşeceğim” dedi

“BURUKLUK YAŞIYORUZ”
Zonguldak İl Müftü Yardımcılığı’na tayini çıkan Nedim Özkal, “Biz veda edip gidiyoruz, güzel bir hizmet yaptık. Mehmet Sönmezoğlu müftümüz bize her zaman destek oldu” dedi. Şube Müdürü Yusuf Yıldız’da konuşmasında gidişin üzücü olduğunu belirterek, “7 yıl önce buraya gelirken burukluk yaşadık. Şimdi yine buradan aynı burukluğu yaşayarak gidiyorum. Sayın Vali Yardımcımız ve Müftümüz bize her zaman destek oldu. Birlik ve beraberlik içinde bizimleydiler” şeklinde konuştu.

“BURADA GÜZEL İŞLER YAPTILAR”
İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu da konuşmasında, “Arkadaşlar veda ediyorlar; ama manen bizim aramızdalar. Görev sürelerini Diyanet İşleri’nin tespit ettiği süre dolduğu için gidiyorlar. Herhangi bir soruşturma geçirdikleri için gitmiyorlar. Burada güzel işler yaptılar. Bin 200 personel vardı ben göreve geldiğimde şu an sayımız 2 bin 200’e çıktı. 215 Kur’an kursu vardı şu an ilçe müftülerimizin de gayretleri ile bu sayı 495’e çıktı. Biz 78 bin öğrenciye ulaştık yaz kurslarında. Bu yeterli mi, tabi ki değil. 300 bin öğrencinin olduğu bir kentte 78 bin öğrenci tabi ki iyi bir sayı değil” ifadelerini kullandı.

“KOCAELİ’DE GÖREV YAPMAK KOLAY DEĞİL”
Kocaeli’de görev yapmanın kolay olmadığını söyleyen Sönmezoğlu, “Her şey müftüler ve müftü yardımcılarına kilitleniyor. Bir iş olunca, problem olunca müftüye geliyor. Arkadaşlar bana yardımcı oluyorlar verdiğimiz görevleri yerine getirmeye çalışıyorlar. Bayram hoca bize her zaman ağabeylik yaptı, görevlerini fazlasıyla yaptı. Arkadaşlar gidiyorlar; ama 3’ünün de evi burada. Hepimiz bir gün gideceğiz ve yaptıklarımızın hesabını vereceğiz. Bayram bey kanun onu geri döndürecektir. Nedim bey mahkemeye vermeyeceğini söyledi. O orada görevini sürdürecek. Müdür bey Düzce yerine Sakarya’ya gelmek istiyor, değişmezse orada hizmetini sürdürecek” şeklinde konuştu.

“BURAYA GELENLER BURADA KALIYOR”
Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy, “Malum kamu görevi. Hepimizin başından geçti. Tam uyum sağlıyorsunuz bir değişiklik oluyor ve o yerden hüzünlü de olsa ayrılmak zorunda kalıyoruz. Vedalar her zaman hüzün kokar. Bu arkadaşlarımız da hüzünlendi. Bu akşamı tam bir veda olarak kabul etmiyoruz. Buraya gelenler genelde burada kalıyorlar. Hocalarımız da burada kalacaklar. Bütün yollar Kocaeli’ye çıkıyor. Sanki kendim gidiyormuş gibi duygulandım.

13 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR