“Doğu Marmara Yapı Kataloğu ile bölgede bir ilki gerçekleştiriyoruz”

Doğu Marmara Yapı Kataloğu Proje Yönetmeni Berrin Özsoy, “Biz bu projeye başlarken görüştüğümüz insanlar bize zor bir işe kalkıştığımızı söyledi. Zorl...

BÜYÜT

Doğu Marmara Yapı Kataloğu Proje Yönetmeni Berrin Özsoy, “Biz bu projeye başlarken görüştüğümüz insanlar bize zor bir işe kalkıştığımızı söyledi. Zorluğun farkındaydık, çünkü bir ilki yapmak için yola çıkmıştık” dedi
Doğu Marmara Yapı Kataloğu Proje Yönetmeni Berrin Özsoy, Doğu Marmara bölgesinin son yıllarda inşaat sektörünün kalbi konumuna geldiğini söyledi. Önümüzdeki beş yıl içinde, büyümeyi tetikleyen unsurlar göz önünde bulundurulduğunda, gelişmekte olan ülkelerde inşaat sektörünü parlak bir dönemin beklediği görüldüğünü belirten Özsoy, “Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın verilerine göre bölgemizde, konut talebi, artan kentsel dönüşüm projeleri, doğrudan yabancı yatırımlarındaki artış beklentisi, yenilenebilir enerji alanında yapılması planlanan altyapı yatırımları ve büyük enerji nakil projelerinin, Türkiye'den geçmesi, başta konut inşaatları olmak üzere, konut dışı ve alt yapı inşaatlarındaki büyümeyi de desteklemektedir” açıklamasında bulundu.

BÖLGEMİZ İNŞAAT SÖKTÜRÜNÜN KALBİ
Özsoy katalogun içeriğini ve amacını şu şekilde açıkladı; “Bölgemiz, son yıllarda inşaat sektörünün kalbi haline gelmiş durumdadır. Bu bölgede yapı alanında faaliyet gösteren firmaların güncel bilgilerinin yer aldığı nitelikli bir katalog, büyük bir ihtiyaç olarak karşımızda duruyordu. Bu ihtiyacın farkında olarak, en son ve en güvenilir bilgiye rahat ulaşılması için İngilizce-Türkçe olarak kapsamlı bir e-katalog çalışmasını başlatmış bulunuyoruz.
Amacımız; Yerli ve yabancı yatırımcıya ister kendi bölgesinde, ister bizim bölgemizde yapacakları yatırımlarda ürün veya hizmet almalarını sağlamak için bölgemizde faaliyet gösteren yapı sektörünü tanıtmak ve sektörle ilgili pazar payından firmalarımızın da yararlanmasını sağlamaktır.

SİTEMİZ ÇOK BAŞARILI
Bölgede faaliyet gösteren şirketlerin gücünü ülkeye ve dünyaya göstermek istiyoruz. Bölgemizde yapı sektörü oldukça gelişti. Sektör gerek bölgesel, gerek ulusal ve uluslararası alanda iş yapabilme gücüne sahip. Fakat çok fazla içlerine dönük çalışıyorlar. Bırakın müşterinin, rakiplerin bile birbirlerinden haberi yok. Bu pazarda olduklarını duyurmaları gerekli diye düşünüyorum. Özellikle ulusal ve uluslararası tanıtımda sitemiz çok başarılı. Dünyanın bir çok ülkesinden ziyaret ediliyoruz.

BİR İLKİ YAPMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK
Bu proje, sektörün gücünün ve prestijinin projesidir.Biz bu projeye başlarken görüştüğümüz insanlar bize zor bir işe kalkıştığımızı söyledi. Evet zorluğunun ben de farkındaydım, çünkü bir ilki yapmak için yola çıkmıştık. Önce sektörü tanıdık. Projemizi anlattık. Aylarca alt yapı çalışması yaptık. Altı ay önce sitemizin yayınına başladık. Türkiye’de sektörle ilgili ulusal ve uluslar arası fuarlara katılıyor, sitemizi ve bölgemizi tanıtıyoruz. Projemize inanıp katılan firmalara, bize bilgi desteği veren tüm özel ve resmi kurumlara teşekkür ederim. Projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Zoru başardık. Bu da memnuniyet verici. Bölgemizdeki yapı sektörünün büyümesine hizmet etmeyi kendine misyon edinmiş www.dmyk.com.tr’yi izlemeye devam edin”

22 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR