"Başkan değil yeni bir Cumhuriyet gerek"

HTKP İl Örgütü Girişim Komitesi dün Emekli Sen Şube binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Türkiye Komünist Partisi’nin 12. Kongre kararlarını ha...

HTKP İl Örgütü Girişim Komitesi dün Emekli Sen Şube binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Türkiye Komünist Partisi’nin 12. Kongre kararlarını hayata geçirmek üzere HTKP’nin siyasi yaşamda yerini aldığını belirten HTKP İl Örgütü Girişim Komitesi sözcüsü Barbaros Tantan, HTKP olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerini boykot ettiklerini ve sandığa gitmeyeceklerini kaydetti.

 

BU REJİM TÜRKİYE’YE YAKIŞMIYOR

 Barbaros Tantan, “10 Ağustos’ta sandıklar kurulacak, adaletsiz bir düzenin başkanı kim olsun diye bizden oy istenecek. Özgürlüklerimizin ve geleceğimizin elimizden alındığı, güvencesiz ve kölece koşullarda çalışmanın kural haline geldiği, bölgedeki savaşlardan ve katliamlardan beslenen bu gerici rejim Türkiye’ye yakışmıyor” dedi.


SANDIKLARI BOŞ BIRAKIYORUZ

Laik, bağımsız ve sosyalist bir cumhuriyet istediklerini kaydeden Tantan, “Bu yüzden, 10 Ağustos’ta sandıkları boş bırakıyoruz. Ülkemizin en acil ihtiyacı sosyalizmdir. HTKP, içinde yaşadığımız bu karanlık dönemden çıkış yolunu arayan milyonlarca emekçiyle birlikte, sosyalizmi somut bir seçenek olarak örgütleme iddiasının ürünüdür” şeklinde konuştu.


EMEKÇİ HALKIN ÖRGÜTLÜ GÜCÜ

“Bize başkan değil yeni bir cumhuriyet gerek” diyen Barbaros Tantan, “Partimizin yerel örgütlenme çalışmaları başlamıştır. Üyelerimizin kayıtları güncellenmekte ve yeni üye kayıtları yapılmaktadır. HTKP işçilerin, gençlerin, kadınların, aydınların, yurtseverlerin, özgürlüğünü isteyen emekçi halkımızın örgütlü gücüdür” dedi.

05 Ağustos 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR