Büyükşehir Konservatuar sonuçları yarın açıklanıyor

Büyükşehir Belediyesi Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin yetenek sınavları yapıldı. Her iki kurumun branşlarına bu yıl 450 kişi alınaca...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin yetenek sınavları yapıldı. Her iki kurumun branşlarına bu yıl 450 kişi alınacak. Sınav sonuçları yarın Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinden duyurulacak.
 
Geleceğin sanatçılarının yetiştirildiği Büyükşehir Belediye Konservatuarı ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi hafta sonunda sınavlarını gerçekleştirdi. Her iki eğitim kurumunun sınavlarına toplam bin 50 kişi katıldı. Konservatuarın Batı Müziği, Türk Sanat, Türk Halk, Türk Din Musikisi, Bale ve Halk Oyunları Bölümlerine bu yıl 330 öğrenci alınacak. Bu bölümlerin sınavlarına 940 kişi katıldı. 85 kişinin girebileceği Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi sınavlarına ise 110 kişi girdi.
 
BARAJ NOTU 70
Bu yıl ilk kez açılan Halk Oyunları ve Türk Din Musikisi Bölümleri’nin sınavları da yapıldı. 50 kişinin alınacağı Halk Oyunları Bölümü’nün sınavlarına 7 ile 18 yaş arasında 65 kişi katıldı. 15 kişinin alınacağı Türk Din Musikisi Bölümü sınavına ise 18-35 yaş arasında 30 kişi girdi. Sınavlarda baraj notu 70 olarak belirlendi. Binlerce kişinin katıldığı Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin sınav sonuçları yarın açıklanacak. Sonuçlar Büyükşehir Belediyesi internet sitesi olan Kocaeli.bel.tr adresi üzerinden görülebilecek. Sınavda başarı olanlar kesin kayıtlarını 15-20 Eylül tarihlerinde gerçekleştirecek. Konservatuar ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’ndeki yeni eğitim dönemi ise 26 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

13 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR