BTP’den sınavsız üniversite müjdesi

Can, tüm lise mezunu gençlere BTP’nin sınavsız üniversite projesini anlattı. Can: “Her milletin bir insan modeli vardır. Türk milletinin modeli bell...

Can, tüm lise mezunu gençlere BTP’nin sınavsız üniversite projesini anlattı.

Can: “Her milletin bir insan modeli vardır. Türk milletinin modeli bellidir. Türk milletinin âdeti, dini, geleneği, maneviyatı çocuğa ilkokuldan itibaren yavaş yavaş verilir. Onda Türk kimliği, Türk benliği oluşur. Peki, bizim modelimiz ne? Biz ilkokuldan itibaren hala daha bu modeli tespit edemedik. Eğitim Müslüman Türk kimliğini yeni nesillere aktarmaktır. Bu bize bedava kalmadı: Türk kimliği içinde Türk, Kürt, Laz, Boşnak, Çerkez,  Arap, Süryani, Acem vesaire var. Ama bunlar ‘La İlahe İllallah Muhammedun Resulullah’diyerek İslam dini, inancı, itikadı, maneviyatı, medeniyeti, siyaseti ve kültürü ile yoğrularak bir millet oldu. Bunu da Anadolu'da ilk olarak Peygamber sülalesinden gelen Hacı Bektâş-ı Veli yaptı” ifadelerini kullandı.

BTP Milletvekili Adayı Can, Türk gencinin kendine model olarak Hz. Peygamber ve Ehl-i Beytini seçmesi gerektiğini belirtti.

 

SINAVSIZ ÜNİVERSİTE PROJESİ

Her yıl 2 milyon genci üniversiteye sınavsız alırız diyen Can, “Bu çocuklara bulmaca öğretiyorlar sonra sınava tabi tutuyorlar.  Bize birkaç kez soruyorlar o zaman herkes doktor olur, mühendis olur nasıl olacak. Şimdi doktor kaç lira alıyor 6 bin lira olsun diyelim, öğretmen ne alıyor 3 bin lira. O zaman veririz ona da 6 bin lira o denklemi biz kurarız, talep o mesleğe değil ki meslekten elde edilen paraya. Yani biz bu maddi dengeyi kurarız kimse kuşku duymasın ve bu milletin her yıl 2 milyon gencini sınavsız üniversiteye alırız ve bunları yetiştiririz” dedi. 


ÖRNEK ALINMASI GEREKEN MODEL, ATATÜRK VE ÇANAKKALE DESTANI

Örnek alınması gereken model insanlardan birinin Atatürk olduğunu belirten Can, Çanakkale Destanındaki maneviyatı anlattı: “Mustafa Kemal Atatürk'ü, Türk insanına model olarak tanıtmamız gerekirken bir sürü iftira edildi. Annesi şudur, babası şudur diye milleti kandırdılar. Bakın Atatürk müthiş bir adam, Osmanlı'nın Çanakkale savaşını idare eden Alman general düşman taarruzu Saros’tan yapılacak diyor oradaki askeri komutanları yönlendiriyor. Ama Atatürk hayır diyor taarruz Cong Bayırından yapılacak diyor. Allah rahmet eylesin kimi Kur'an okuyor ölüme gidiyor. 7-8 metrelik mesafede çarpışıyorlar süngü tak Allah Allah de savaş böyle sürüyor. Mustafa Kemal'in yönetiminde savaşıyorlar, Atatürk onlara diyor ki savaş için değil ölmek için gidiyorsunuz diyor. Kur'an bilen okuyarak, bilmeyen de tevhid okuyarak La ilahe illallah diyerek düşmanın üzerine gidiyor ve biz ölümle birlikte düşmanı yendik” ifadelerinin kullandı.

05 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

yalçın - Bunca senedir dini duygularımızı istismar ettiler. Artık yeter diyorum. Seçim öncesi kararsızdım ancak bu haydar başın projeleri diğerlerinden çok farklı ben inanıyorum ki bu adam diğerlerinden farklı bu defa oyumu haydara vereceğim. memlekete millete hayırlı uğurlu olsun.

Yanıtla . 0Beğen 05 Mayıs 11:01
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR