Lütfü Türkkan istifa etti

MHP MYK Üyesi ve Sanayici Lütfü Türkkan Kocaeli'nden aday adayı olabilmek için Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Dilovası Organize sanayi yönetiminden is...

BÜYÜT

MHP MYK Üyesi ve Sanayici Lütfü Türkkan Kocaeli'nden aday adayı olabilmek için Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Dilovası Organize sanayi yönetiminden istifa etti. Türkkan, geçen seçimde de az bir oy farkı ile Kocaeli'nden milletvekili olamamıştı.

Lütfü Türkkan kimdir?
Lütfü Türkkan, 1959 yılında İstanbul'da doğdu.
Eğitimi
2004 / - Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi (Türkoloji Bölümü) Makedonya
1978 / 1980 DGSA Mimarlık Yüksek Okulu İstanbul
1976/1978 Yıldız Teknik Üniversitesi
1973 / 1976 Kabataş Erkek Lisesi İstanbul

Mesleği
Sanayici Tügmad Türkkan Gıda Mad. San ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
Bildiği diller İngilizce, Makedonca (iyi)Bulgarca, Rusça, Sırpça (orta)

Katıldığı toplu etkinlikler
23–24 Mayıs 2002 Boğaziçi Üniversitesi Balkanlarda Kültürel Kimlik Konferansı, Kültürel Kimliğin muhafazasında Sivil Toplum Kuruluşlarının Önemi, 07 Haziran 2002 Türklerin Rumeli’ye Çıkışının 650.Yılı Sempozyumu. Balkanlarda Ekonominin Coğrafya’ya Etkisi konulu tebliği. 10–12 Mayıs 2006 Beykent Üniversitesi 3.Balkan KonferansıIrk Olgusunu Aşan Bir Kavram Makedonya’da Türklük ve Türkçe konulu tebliği.

Üye olduğu kuruluşlar Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Asil Üyesi, Rumeli Eğitim Vakfı (Yönetim Kurulu Başkanı), TFF Dış İlişkiler Kurulu Üyesi, Kocaeli Sanayi Odası ÜyesiGebze San. ve Tic. Odası Üyesi, Türkiye Sivil Toplum Örgütleri Birliği, Türkiye Yağ Sanayicileri Derneği.

10 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR