AKP’de başkan adayı %5’in imzasını alacak!

İl ve ilçe başkanlığına aday olacak isimler için yüzde 5 delege imzası gerektiğini kaydeden Ceyhan, “Seçimlere eksiklerimizi tamamlayarak gireceğiz”...

İl ve ilçe başkanlığına aday olacak isimler için yüzde 5 delege imzası gerektiğini kaydeden Ceyhan, “Seçimlere eksiklerimizi tamamlayarak gireceğiz” dedi.

 

AKP İl Başkanlığı tarafından 26’ncı dönem milletvekili aday adayları ile istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. KOTO’da bulunan Beytül Kebap Salonu’nda yapılan kahvaltılı toplantıya AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek, ilçe başkanları ve il yöneticilerinin yanı sıra milletvekili aday adayları katıldı. Toplantısının basına açık bölümünde söz alan İl Başkanı Ceyhan, “Ülkemiz zor günlerden geçmektedir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken ailelerine baş sağlığı diliyorum. Bu süreci birlikte aşacağız” dedi.

 

“KONGREYE DAMGAMIZI VURDUK”

Milletvekili aday adaylığı sürecinin bittiğini hatırlatan Şemsettin Ceyhan, “Bu toplantı daha önce yapılacaktı. Ancak olaylar sonrasında bu zamana kalmıştır. Cuma günü milletvekili aday listesi açıklanacaktır. Cumartesi günü partimizin olağan büyük kongresi yapıldı. Yapılan kongreye Kocaeli damgasını vurmuştur. MKYK’ye iki başkan yardımcısı daha eklendi. Zeki Aygün’ün listeye girmesi bizleri sevindirdi” açıklamasında bulundu.

 

“YÜZDE 5 ŞARTI GELDİ”

Kocaeli tarafından tüzüğe madde kondurduklarını söyleyen Ceyhan, “AKP genel başkan adaylığı için yüzde 20 delege onayı gerekirken biz de il ve ilçe başkanlıklarına aday olacaklar için yüzde 10 şartı eklenmesini istedik. Bunu komisyona ilettik. Tüzüğe bu madde de girmiştir. Yüzde 5 delege imzasıyla ilçe ve il başkanı adayı olacaklar. Bu kararı il ve ilçe yönetimlerinin fikir birliği ile çıkmıştır. Kocaeli’den AKP tüzüğüne girmiştir” ifadelerini kullandı.  

 

“EKSİKLERİ DEĞERLENDİRDİK”

Milletvekili aday listesini bekliyoruz diyen İl Başkanı Ceyhan, “Bu süreci hiçbir adayın hukukuna helal getirmeden götürmeyi hedefliyoruz. İki ay boyunca 7 Haziran genel seçimleri eksiklerini değerlendirdik. 1 Kasım seçimlerine eksikleri gidererek hazırlanıyoruz. Kocaeli teşkilatlarının olmazsa olmazı birlik ve beraberliktir. Partinin değerlerini savunmak her şeyin başında gelmektedir” dedi.

 

“SOĞUKSU TESİSLERİNDE AÇIKLANACAK”

Cuma günü saat 17.00’da 11 kişilik listenin açıklanacağını da kaydeden Ceyhan, “Listede kim olursa olsun herkes 1 Kasım seçimleri için çalışacaktır. Milletvekili aday adaylarımız partimize bir yük getirmeden çalışmıştır hepsine teşekkür ediyorum. Listenin açıklanacağı zaman heyecan olacaktır. Ancak duruşumuzu bozmadan çalışacağız. Soğuksu tesislerinde milletvekili adayları açıklanıyordu. Aynı yerde açıklanacak” dedi.  nSerkan BORLAK

 

AKP ADAY ADAYI LİSTESİ

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık

İlyas Şeker

Zeki Aygün

Raziye Sezer Katırcıoğlu

Cemalettin Kaflı

Mehmet Akif Yılmaz

Serap Ekşi

Halit Çokan

Yılmaz Bingöl

Abdullah Zorlu

Erol Özavcı

Mehmet Sadıç

Yeşim Ayaz Dağcı

Davut Coşkun Şivilioğlu

Cumhur Kahraman

Murat Atar

Ahmet Dege

Sinan Kartal

Niyazi Bayar

Halil İbrahim Keleşoğlu

Abdurrahman Taş

Erkan Aksoy

Şaban Demir

Hakan Höbek

Sami Çakır

Ali İhsan Karaca

Nurcan Ünsal

Levent Yavuz

Yücel Nazlı

Ali Uzer Nedret Aşçi

Şener İnce

Zafer Alkan

Can Ak

Muhammed Nurullah Uzun

Seyfettin Öztürk

Can Ünsal Kırat

Mahmut Civelek

Ayşe Müge Olşen

Gülümser Akkoyunoğlu

Yalçın Coştur

Metin Gökçe

Cihan Düren

Şenol Çiçek

Özkan Okutulmuş

Cemil Yaman

Ali İhsan Adıgüzel

Engin Kaya

Esat Uzun

Cengiz Özdemir

15 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR