Hasta olan Burak Konya’da idmana çıktı

    Kocaelispor yönetimi,  geçen sezon transfer ettiği ve sözleşmesi 2016’ya kadar devam eden futbolcu Burak Özgür Subaş’ın ‘raporlu’ olmasına rağmen...

BÜYÜT

 

 

Kocaelispor yönetimi,  geçen sezon transfer ettiği ve sözleşmesi 2016’ya kadar devam eden futbolcu Burak Özgür Subaş’ın ‘raporlu’ olmasına rağmen Konya Selçuklu ile idmana çıkmasını belgeledi ve süresiz kadro dışı bırakarak 6 bin lira da para cezası verdi. 

İŞTE KOCAELİSPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU BASIN BİLDİRİSİ:

Kulübümüz profesyonel futbolcularından Burak Özgür Subaş’ın kulübümüzle olan Profesyonel Futbolcu Transfer Sözleşmesi 31 Mayıs’a kadar devam etmektedir. Futbolcumuz 1 Temmuz 2014 tarihinde 18 yaşını tamamlayarak reşit bir birey olarak yaptığı her eylem için suç ve ceza ehliyetine sahip hale gelmiştir. Futbolcumuz 2 Temmuz 2014 tarihinde başlayan A Takım antrenmanlarımıza 2 ve 3 Temmuz tarihlerinde katılmıştır. Futbolcumuzun babası Ahmet Subaş 4 Temmuz 2014 tarihinde Fuar İçinde bulunan Kulüp Merkezimize gelerek Kulüp Müdürü İlker Uzel’e, Burak Özgür Subaş’a ait Yumuşak Doku Travmasına bağlı olarak 4-13 Temmuz tarihleri arasında geçerli Doktor Erhan Uysal onaylı 10 günlük İstirahat Raporu sunmuştur. Bunun üzerine aynı gün Kulüp Müdürümüz İlker Uzel, futbolcuyu telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini kendisine ileterek, kulüp adına yapabilecek bir şeyin olup olmadığını sormuştur. Bir gün önceki antrenmanı sorunsuz bir şekilde tamamlayan futbolcunun bu sağlık raporu Yönetim Kurulumuza inandırıcı gelmemiş olup, futbolcunun başka takımlarda antrenman ya da denenmeye çıkacağı hissi tarafımıza hâsıl olmuştur. Bununla ilgili bir çalışma başlatarak konuyu takibe aldık. 7 Temmuz 2014 Pazartesi günü futbolcumuzun istirahat raporlu ve bizi haberdar etmeden 2.Lig takımlarından Konya Anadolu Selçukluspor’un Konya Kayacık Tesisleri’nde denenme antrenmanına çıktığını tespit ettik. 7 Temmuz 2014 saat 17.30-18.15’te çekilen fotoğraflarda, babası ve ağabeyiyle birlikte görebileceğiniz şekilde belgelendirdik. 7 Temmuz 2014 Pazartesi akşam saatlerinde haftalık olağan toplantısını gerçekleştiren Yönetim Kurulumuz konuyu değerlendirdi.

Kulübümüzle Futbolcu Burak Özür SUBAŞ’ın Kanuni Temsilcileri arasında 06.09.2013 tarihinde imzalanan Profesyonel Futbolcu Transfer Sözleşmesi:

“5- FUTBOLCUNUN YÜKÜMLÜKLERİ

Futbolcu,

e) Kulübün onayı olmaksızın herhangi tehlikeli veya sportif bir faaliyete katılmamak,

ile yükümlüdür.”

01 Temmuz 2013 tarihli ve futbolcunun tabi olduğu Kocaelispor Kulübü Derneği Kulüp İçi Sporcu ve Disiplin Yönetmeliği İle Ceza Talimatı:

“1.BÖLÜM MESLEKİ VECİBELER

SPORCULAR:

1.6.                Kulübün izni olmaksızın halı saha; jübile; özel maçlar v.b. gibi herhangi bir müsabakaya katılmamalı; ayrıca başka bir kulübün kamp ve çalışmalarında da bulunmamalıdır.”

“4.BÖLÜM

KAMP, ANTRENMAN, MÜSABAKA ve DİSİPLİN TALİMATI

4.14. İzinsiz olarak şehri terk etmek; ASGARİ:1000 – AZAMİ: Transfer ücretinin yarısı kadar

 

Yukarıdaki sözleşme şartı ile Disiplin ve Ceza Yönetmeliğine istinaden Yönetim Kurulumuz, futbolcunun SÜRESİZ KADRO HARİCİ BIRAKILMASINI ve profesyonel futbolcuya 6000 TL (Altı Bin Türk Lirası) PARA CEZASI verilmesini onaylamıştır. -Kocaelispor Yönetim Kurulu Adına- Başkan Bahri YAVUZ-“

08 Temmuz 2014 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR