KASİAD’dan kobi’lere çalıştay

Kocaeli Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD), Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Doğrudan Faaliyet Desteği programı kapsamında başarıyla g...

BÜYÜT

Kocaeli Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD), Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Doğrudan Faaliyet Desteği programı kapsamında başarıyla geçen “Doğu Marmara KOBİ’lerinin Avrupa Birliğine Entegrasyonunun Analizi” başlıklı projesine yönelik çalıştay düzenledi.
Bölgemizdeki KOBİ’lerin AB ile ticaretinin mevcut durumunu değerlendirmek üzere KASİAD, Ahmet Elginkan Mesleki Ve Teknik Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda seminer düzenledi. Seminere Doğu Marmara bölgesinden birçok KOBİ dâhil oldu.

KOBİ’LERE SEMİNER DÜZENLENDİ
Seminere konuşmacı olarak Kocaeli Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Selçuk Koç, Arş. Gör. İsa Güneş, Arş. Gör. Tezcan Abasız, Kocaeli Ticaret Odası’ndan Ömer Diler katıldı. Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üye süreci ve Türkiye’nin Avrupa ülkelerine yönelik durumu hakkında bilgilerin verildiği seminerde, KOBİ’lerin Avrupa Birliği ülkeleri ile ticaret yapması ve özellikle Doğu Marmara’da yer alan KOBİ’lerin Avrupa Birliği’ne entegrasyonuna yönelik bilgiler verildi.

ARAMA KONFERANSI YAPILDI
Yapılan seminerin ardından KOBİ’ler ile 2 oturum halinde arama konferansı düzenlendi. Ahmet Şen’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen arama konferansının ilk oturumunda “AB ile ticarette ne tür sorunlarla karşılaşılıyor?” ve “Çözüm yolları nelerdir?” sorularına cevap arandı. Verilen aranın ardından gerçekleştirilen ikinci oturumda ise “KOBİ’lerin işbirliği önündeki engeller nelerdir?” ve “Çözüm yolları nelerdir?” sorularına cevap bulunmaya çalışıldı.
Programın sonunda KOBİ’lerle ortaya çıkan sonuçlar değerlendirilmesinin ardından program sona erdi.

04 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR