“Diplomalı İşsizler Derneği sadece bizim ülkemizde var”

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Ahmet Kul, AKP iktidarının 9 yılını eleştirerek, “İş bulamayan üniversite mezunları Diplomalı İşsizler Derne...

BÜYÜT

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Ahmet Kul, AKP iktidarının 9 yılını eleştirerek, “İş bulamayan üniversite mezunları Diplomalı İşsizler Derneğini kurdu. Bu Türkiye için utanç verici bir olaydır. 6 milyon olan işsiz sayısı, 12 milyona çıktı” dedi.

Saadet Partisi milletvekili adayları önceki akşam İzmit İlçe Karargah Başkanı Hasan Altıntaş’ın organize ettiği Yahya Kaptan Toplu Yapı yöneticileriyle yemekte buluştu. Yemeğe milletvekili adayları Ahmet Kul, Sinan Ejderoğlu ve Zafer Mutlu, toplu yapı yöneticileri Hayri Ekmek, Cemil Bayraktar, Rıza Türk, Hasan Özkal, Hüsamettin Çelik, Avni Canyüz, Cemil Kartal, Fatma Kurtar, Yıldız Alagöz, Yusuf Engiz, Necati Yıldız, Faruk Osmanoğulları, Sancak Aydın, Erdal Ersoy, Fikret Hasırcıoğlu, Ceyhun Yazıcı, Akın Ulamış, Zeynel Arıkan, Abdurrahman Subaşı, Cahit Aydemir, Kubilay Közmez, Eydemir Karadağ, İbrahim Ölmezoğlu, Orhan Aykurt, Naim Keskin ve Mehmet Karadeniz katıldı.

MECLİSİ ÖZLEDİK
SP İzmit İlçe Karargah Başkanı Hasan Altıntaş yaptığı konuşmada, “ Sivil toplum örgütlerini çok önemsiyoruz. Sizlerde Yahya Kaptan Mahallesi’nde sitelerimizin ve toplu yapı yönetiminin yöneticilerisiniz. Sizlerle milletvekili adaylarımızı buluşturmak istedik. Sizde davetimize katıldığınız için teşekkür ediyoruz” dedi. Milletvekili adayı Zafer Mutlu, davetlerine icabet edilmesinden dolayı teşekkür etti ve meclisi özlediklerini belirtti. Milletvekili adayı Sinan Ejderoğlu yaptığı konuşma da, “9 yılda süper güç olamadık. Bunu iktidara sormak lazım. Biz 9 ayda neler yaptığımızı herkes biliyor. Kılıçdaroğlu’nun Tayyip Erdoğan’dan, Tayyip Erdoğan’ın da Devlet Bahçeli’den bir farkı yok” dedi.

ANKETLERE İNANMAYIN
Milletvekili adayı Ahmet Kul da yaptığı konuşmada, “Biz konuşurken kimsenin içini karartmak istemiyoruz, ama ülkenin gerçeklerini arkadaşlarımız sizlere açıkladı. Türkiye çok zengin bir ülke ve varlık içinde yokluk çektiriyorlar. Bizim dönemimizde 1 ikramiye ile Yahya Kaptan’dan bir daire alınabiliyordu. Şimdi ise 4 ikramiye ile bir daire alınamıyor. AKP’den önce 6 milyon olan işsiz vardı, şimdi 12 milyona çıktı. Sadece diplomalı işsizler derneği bizim ülkemizde var. Boşananlar ise evlenenlerden fazla. Tarım ülkesiyiz diyoruz ama fındığı da sök diyoruz. Pişman olmayacaksınız. Bizi şuanda % 7,6 olarak gösteriyorlar. İstanbul Büyükşehir’i kazandığımızda da anketlerde yoktuk, ama biz kazanmıştık. Anketlere göre hareket etmeyin” dedi.

27 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR