“Bir tarafta ultra zenginler bir tarafta fakir halk var”

SP Kocaeli 2’nci millet vekili adayı Ahmet Kul, MARSİAD’ı ziyaretinde iktidarı eleştirerek, “Bir taraftar ultra zenginler türedi, bir tarafta da fakir...

BÜYÜT

SP Kocaeli 2’nci millet vekili adayı Ahmet Kul, MARSİAD’ı ziyaretinde iktidarı eleştirerek, “Bir taraftar ultra zenginler türedi, bir tarafta da fakir halk var ” diyerek tepkisini dile getirdi.

Saadet Partisi Kocaeli 2’nci millet vekili adayı Ahmet Kul, İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can ve beraberindeki ekip ile birlikte MARSİAD’a ziyarette bulundu. Dernek Başkanı Nedim Odabaş ile uzun bir söyleşi yapan Ahmet Kul, sanayicilerin ve girişimcilerin karşılaştığı zorluklara değinerek, “Bu dönemde yerli yatırımcıların cesaretleri kırıldı. Teşvik edici hiçbir adım atılmıyor. Son derece haksız bir gelir dağılımı ile Türkiye’deki dolar milyarderlerinin sayısını 36’ya çıkardılar. Bir tarafta ultra zenginler var, bir tarafta fakir bir halk. Biz zengin olmasın demiyoruz, tabi ki zenginlerimiz olacak. Ama üretmeden kazanmanın doğru olmadığını ve bu adaletsizliğin ortadan kalkmasını istiyoruz. Bunu daha önce 54. hükümette yaptık. Şimdi inşallah yine yapacağız ''dedi.

RANDEVU ALAMADIK
Söyleşide söz alan Odabaş, “Bir takım projelerimiz var, bu konu ile yetkililerin ilgilenmesi noktasında çok uğraşlar verdik. Her zaman yapıcı olmaya çalıştık, bütün siyasi partilere mesafeli durduk. Dernek üyeleri olarak işlerimizde her zaman dürüstlük ilkesine bağlı kalmaya çalışıyoruz. Haksız bir kuruş kazanca razı değiliz. Ama nedense şu anda başımızda bulunan hükümet yetkililerinden nedense destek alamıyoruz. 16 Mart’ta randevu talebinde bulunduk. 30 dakikalık bir randevu alamadık hala” diyerek sitem etti.

11 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR