Recep Hoca sınavı kazanarak müezzinliği hak etti

Gazetemiz yazarı Tanzer Ünal, cami cemaatinin İzmit Fevziye Cami müzzeni Recep Dikilitaş’ı yetersiz gördüğüyle ilgili bir yazı kaleme aldı. Diyanet-Se...

Gazetemiz yazarı Tanzer Ünal, cami cemaatinin İzmit Fevziye Cami müzzeni Recep Dikilitaş’ı yetersiz gördüğüyle ilgili bir yazı kaleme aldı. Diyanet-Sen Kocaeli Şubesi, Memur-Sen ve Gönüllü Kültür Teşekkülleri 500 kişilik grupla birlikte Fevziye Camii’nde öğle namazı sonrası Dikilitaş’a destek açıklaması yaptı. 

Müezzine destek için yapılan açıklamaya AKP eski İl Yöneticisi Halit Çokan, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Elgin, Eğitim Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık, İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şube Başkanı Feyzi Utaş ve çok sayıda vatandaş katıldı. Eylemde tekbirler atılarak müezzin Recep Dikilitaş’a yanındayız mesajı verildi.

 selami-tarcan.jpg
 

HABERİ ŞİDDETLE KINIYORUZ 


Gazetemizde müezzinle ilgili çıkan köşe yazısıyla ilgili açıklama yapan Diyanet-Sen Kocaeli Şube Başkanı Selami Tarcan “İlimizde basın alanında faaliyet gösteren yerel gazetelerinden biri olan Kocaeli Gazetesi’nin 5 Şubat 2016 Cuma günkü sayısında ‘ Fevziye Camii’ne yakışmayan Müezzin ‘ başlıklı yazıyı manşetine koyan, İzmit İlçe Müftülük personelimiz hakkında çıkan basın ahlakına ve insanlık onur ve şahsiyetine yapılan bu haberi şiddetle kınıyor ve telkin ediyoruz. Kaldı ki bu görevlimiz 5 Ocak 2016 tarihinde tüm illerde aynı gün ve aynı saatte yapılan nakil sınavına girmiş ve ilgili komisyonda hak ettiği puanı alarak Fevziye Camii’ne atanmıştır” dedi. 

 
BASİT VE UCUZ BİR DAVRANIŞ

Görevine yeni başlamış, henüz cemaatini bile tanımadan insanlık onurunu inciten, aşağılayan bu durumu şiddetle kınıyoruz diyen Tarcan “Cumhuriyetimizin kuruluşunda iki önemli kurumdan biri olan 130 bin personeli ile Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalıştırdığımız İmam Hatip ve Müezzinlerimiz tarafından sunulan Din ve İrşat Hizmetleri-657 sayılı Devlet Memurları Kanuna göre başkanlığımız bünyesinde çalışan görevlilerimiz, görevlilerimizin görev ve sorumlulukları kanun ve yönetmelik ile belirtilmiştir. Kamu personeli olan ve peygamber mesleğini ifa eden bir din görevlisinin kılık kıyafetini eleştirmek kadar basit ve ucuz bir davranış olamaz” açıklamasında bulundu. 

 

BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI

İlimizde görev yapan tüm yerel basınımızın camiamız ve teşkilatımız ile ilgili düşünce ve kanaatlerini dile getirirken daha dikkatli, hakkaniyetli ve hassas olmalarını istiyoruz diyen Sendika Başkanı Tarcan “Özellikle birlik ve beraberliğimize daha çok ihtiyaç duyulduğu şu günlerde dinimize, diyanetimize ve din görevlisi kardeşlerimize sahip çıkılması hususunda göstermiş olduğu hassasiyet ve katkılarınızdan dolayı tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 


 _mg_3888.jpg
 

ÇOKAN AYIPLADI

Söz konusu eylem için Fevziye Camii’ne gelen AKP’li Halit Çokan, “Nefret ve ayrımcılığı körükleyen bir haberdir. Ulusal ayrımcılığı tetikleyen bir haberdir. Türkiye demokratik bir ülkedir. Herkesin dilediği gibi giyinmesi ve dilediği gibi yaşaması ortak amaçtır. İnsanlık ortak bir değerdir bu haberi yapanları şiddetle kınıyor ve ayıplıyorum” dedi. Basın açıklaması sonrasında dua okundu.Serkan BORLAK 

07 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

07

önderler - topluma önder olanlar öğretmenler,din adamları yöneticiler kılık kıyafetlerine dikkat ederler.Peygamberimiz temiz,güzel giyimiyle ümmetine örnektir.gerisi teferruat.

Yanıtla . 0Beğen 07 Şubat 14:19
06

cenk - Recep Hocamıza Allah selâmet versin... Görüntüsü müslümanlar için örnek bir görüntüdür, kendisini tebrik ediyor başarılar diliyoruz.

Yanıtla . 0Beğen 07 Şubat 14:19
05

Salih Aydın - Recep hoca'nın kıyafeti,eleştirilecek değil,tam tersine takdir edilecek bir kıyafettir Diyanet'in diğer personelinın de bu kıyafeti tercih etmesi gerekir

Yanıtla . 0Beğen 07 Şubat 14:19
04

Sedat Açıkgöz - Çok biliyorsan öğret o zaman koçum.

Yanıtla . 0Beğen 07 Şubat 14:19
03

mahmut - peynir çeşitlerini saysın o zat

Yanıtla . 0Beğen 07 Şubat 14:19
02

kerim - bu gazeteyi hiç sevmem zaten

Yanıtla . 0Beğen 07 Şubat 14:19
01

İbrahim - Dinimizi iyi öğrenelim yoksa yaşadığımızı din zannederiz.

Yanıtla . 0Beğen 07 Şubat 14:19
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR