Kılıçdaroğlu, yabancı basınla sohbet etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Swissotel'de yabancı basın mensuplarıyla biraraya geldi. Toplantının ardından kameralar karşısına geçen CHP Gene...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Swissotel'de yabancı basın mensuplarıyla biraraya geldi. Toplantının ardından kameralar karşısına geçen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yabancı basın mensuplarıyla güzel bir sohbet yaptığını söyleyerek, "Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunu, güçlü bir ülke olduğunu darbelere karşı ortak tavır sergilediğimizi bütün ayrıntıları olabildiğince anlattım" dedi. Bir basın mensubunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Lozan ile ilgili açıklamasını sorması üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Lozan niye gündeme gelir? bu kadar işsizlik varken, insanlar can derdindeyken, Türkiye'nin 81 vilayetinde mağdurlar bir çıkış yolu ararken niye gündeme gelir. Lozan Türkiye'nin tapu senedidir. Biz Lozan'ı savunuyoruz, onlar Sevr'i savunuyor. Biz Ankara'yı savunuyoruz, onlar İstanbul'u , biz cumhuriyeti savunuyoruz, onlar hilafeti.Biz vatandaşı savunuyoruz, onlar kul olmayı savunuyor. Ne demek bu? O koltuğa Cumhuriyet sayesinde, Lozan sayesinde oturduğunu unutmayacaksın arkadaş.Kim oluyorsun sen? Nasıl böyle konuşabiliyorsun.?Ne hakkın var. Tarihine ihanet etmeye kimsenin hakkı yoktur.Cumhurbaşkanıysan, Otur adam gibi cumhurbaşkanlığını yap. Tarihini bilmiyorsan tarihçiyi çağır konuş. Böyle bir konuşma olamaz. Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan ülkesine ihanet edemez, ülkesini satamaz. Dün 'Lozan bu ülkenin tapu senedidir.'diyeceksin. Bugün 'ülkeyi satmaktır' diyeceksin. Ne demek bu .Nasıl bir cumhurbaşkanı, nasıl bir anlayış? Şimdi yine diyecekler 'Yenikapı ruhundan vazgeçti Kılıçdaroğlu' eğer böyleyse biz bu ruha karşıyız. Ülkemizi seviyoruz. Tarihimizi seviyoruz. Gurur duyuyoruz. Biz kendi tarihimize ihanet etmedik. Etmeyeceğiz" dedi.

30 Eylül 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Selami Bahtiyaroğlu - Lozan antlaşmasıyla, kerkük, musul, ege adaları, kıbrıs topraklarımız kaybedilmiştir. Ayrıca 24 temmuz 1923 de imzalanan lozan antlaşmasıyla Türkiye'nin dış ticaret alanlarında da çok ağır yükümlülükler getirilmiştir. Dolayısıyla Türkiye'miz çok ağır ekonomik koşullarda bırakılmıştır. Bunları bilmeyen yorumcuları kamuoyu değerlendirmelerine bırakıyoruz.

Yanıtla . 0Beğen 30 Eylül 13:06
02

Ali - Meydan cahillere kalmış Lozan'ı bilmeyen cahilere cevap vermek abestir

Yanıtla . 0Beğen 30 Eylül 13:06
01

Mehmet Ali Şimşek - Lozan antlaşmalarında görüleceği üzere, türkiye'mizin büyük bir bölümünün küresel güçlerin elinde kalmıştır. Ecdadımızın kazandığı topraklardan az bir bölümünün bize bırakıldığı gün gibi ortadadır. Siz neyin başarısından söz ediyorsunuz. Ayrıca Gerçekleri ortaya atan devlet adamlarımıza da ağır ithamlarda bulunuyorsunuz. Türk milleti kimin kim olduğunu artık çok iyi bilmektedir.

Yanıtla . 0Beğen 30 Eylül 13:06
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR