CHP Milletvekili adayı Mehmet Hilal Kaplan: İşsizlik ve yoksulluk kader değildir

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Mehmet Hilal Kaplan, işsizlik ve yoksulluğun kader olmadığını söyledi, “Yılda 800 bin kişiye istihdam sağlayacağız” ded...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Mehmet Hilal Kaplan, işsizlik ve yoksulluğun kader olmadığını söyledi, “Yılda 800 bin kişiye istihdam sağlayacağız” dedi.

Seçim çalışmalarını sürdüren CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Mehmet Hilal Kaplan, vatandaşların sorunlarını dinleyerek bu soranlara çözüm önerilerini açıklıyor. Vatandaşın kendisine en çok işsizlik konusunda dert yandığını belirten Kaplan, “Türkiye’de her yıl ortalama 700 bin yeni işgücü iş piyasasına girmeye çalışmaktadır. Ancak, ekonomimiz son 6 yıldır istihdam yaratamamaktadır. Ne yazık ki ülkemizde 7-8 milyon işsiz olduğu tahmin edilmektedir. Genç nüfusta işsizlik oranı yüzde 22 civarındadır. Yani yaklaşık her 5 gençten biri işsiz durumdadır” diye konuştu.

SÜREKLİ SAKATLIK MAAŞI
CHP olarak işsizlikle mücadele konusunda önemli projeleri olduğunu kaydeden Kaplan, “İşsizlik ve yoksulluk kader değildir. Bu sorunu çözeceğiz. Her yıl ortalama 800 bin kişiye istihdam yaratacağız. Kadınların, kadın işsizlerin çalışma hayatına katılmaları teşvik edilecek ve bu konuda devletin tüm olanakları kullanılacak. Güvencesiz, kaçak işçi çalıştırılmasının önüne geçilerek Sosyal Güvenlik Sistemi’nin en önemli sorunu haline gelen finansman sorunu çözülecek. Bundan kaynaklanan haksız rekabet önlenecek. İşsiz tüm engellilere sürekli sakatlık maaşı ödeyeceğiz” şeklinde ifade etti. İşsizlik fonundan yararlanma koşullarının da kolaylaştırılacağını ifade eden Kaplan, işsizlik ödeneğinin kişilerin geçim standardı gözetilerek belirleneceğini sözlerine ekledi.

04 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR