İl Genel Meclisi’nde Fahim Kılıç dönemi

İl Genel Meclis’inin mart ayı oturumunda başkanlık seçimi yapıldı. 2007 yılından bu yana meclis başkanlığı yapan Ali Ayaz, koltuğunu Fahim Kılıç’a bır...

BÜYÜT

İl Genel Meclis’inin mart ayı oturumunda başkanlık seçimi yapıldı. 2007 yılından bu yana meclis başkanlığı yapan Ali Ayaz, koltuğunu Fahim Kılıç’a bıraktı.

İl Genel Meclis’inin mart ayı oturumu Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu’nda İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz başkanlığında yapıldı. Ayaz meclis toplantısına son kez başkanlık yaptı. İl Genel Meclisi’nde üye çoğunluğuna sahip AKP’nin grup toplantısında İl Genel Meclis Başkanlığı’na seçilen Fahim Kılıç, başkan vekilliklerine seçilen Mehmet Alak ve İsmail Akalın mecliste yapılan oylama sonucunda görevi resmen devraldı. İl Genel Meclis toplantısının açılışı sonrasında seçimlere geçildi.

KILIÇ İLE ELAS ADAY GÖSTERİLDİ
AKP’den 37, CHP’den 16, HAS Parti’den 1, SP’den 1 ve 1 de bağımsız üyeden oluşan İl Genel Meclisi’nde başkanlığa AKP Grubu’ndan Fahim Kılıç, CHP Grubu’ndan Ahmet Hilmi Elmas aday gösterildi. Oylamaya geçilmeden önce CHP’li Elmas, “Seçim değil bir yarıştır. Gruplar adına aday olunmuştur. Gizli oylama yapılacaktır. Demokrasinin gereği olarak kabin kurulması gerekmektedir” dedi. Elmas’ın bu sözleri sonrasında kabin kuruldu.

AKP FİRE VERMEDİ
Kabine giden üyeler teker teker oy kullandı. Ahmet Hilmi Elmas oy kullanacağı sırada Fahim Kılıç’ı davet etti. Kılıç, “Demokrasinin gereği olarak bu durum şık olmaz” diyerek teklifi geri çevirdi. Yapılan oylama sonrasında Fahim Kılıç 37, Ahmet Hilmi Elmas 18 oy aldı. 1 oy boş kullanıldı. Bu oylama sonrasında 1. Başkan Vekilliği seçimlerine geçildi.

VEKİLLER DE TAMAM
1. Başkan Vekillikleri’ne AKP’den Mehmet Allak, CHP’den Seyfettin Kayabey aday gösterildi. Yapılan oylama sonrasında Mehmet Allak 38, Seyfettin Kayabey 16 oy alırken, 1 oy boş kullanıldı, bir oy da Celal Özkaraaslan’a çıktı. Allak 1. Başkan Vekili oldu. 2. Başkan Vekilliği seçimlerinde ise AKP’den İsmail Akalın 37, CHP’li Telat Osmanoğulları 17 oy alırken, 2 oy boş çıktı. İsmail Akalın 2. Başkan Vekilliği’ne seçildi.

ÖZ’E 3 AKP’Lİ VERMEDİ
Meclis katibi seçimlerinde AKP’den Deniz Kolo, Halis Öz, CHP’den Şevket Öktem, Evnur Sandal aday gösterildi. Yapılan oylama sonrasında Kolo 37, Öz 34, Öktem 16, Sandal 18 oy aldı. 2 oy boş çıktı. Behçet Ersan 1 ve Ömer Uzuner’e 1 oy çıktı. Böylelikle AKP’li Deniz Kolo ve Halis Öz katipliklere seçildi.

YEDEK ÜYELERDE FİRE
Katip yedek üyelik seçimlerinde ise AKP’den Ömer Uzuner, Süleyman Mirik, CHP’den Fahri Er Kutlu, Recep Şenol aday gösterildi. Yapılan oylama sonrasında Uzuner 35, Mirik 34, Kutlu 17, Şenol 19 oy alırken, 1 oy boş, 1 oy da Servet Günay’a çıktı. Bu sonuçlar sonrasında Ömer Uzuner ve Süleyman Mirik yedek katipliklere seçildi.

AYAZ VEDA ETTİ
Seçimlerin sonrasında İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz veda konuşması yaptı. Ayaz, “2007 yılından bu yana meclis başkanlığı yapıyordum. Görev sürem boyunca destek veren herkese teşekkür ediyorum. Kamuoyunda harcandığım gibi bir durum söylendi. Bu doğru değildir. Makamlar gelip geçicidir. Önemli olan bulunduğunuz makama değer katabilmektir. Herkesten haklarını helal etmesini istiyorum” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİLER
AKP’li Grup Başkan Vekili Celal Özkaraaslan, “Meclis Başkanı Ayaz’ın tecrübeleri oldukça fazladır. Kendisine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. CHP Grup Başkan Vekili Ahmet Elmas ise “Uzun süredir mecliste görev yapıyorum. Ali Ayaz ile uzun süre çalıştık. Kendisine teşekkür ediyoruz. Çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

KILIÇ KOLTUĞUNA GEÇTİ
Konuşmaların ardından İl Genel Meclisi’nin yeni başkanı Fahim Kılıç koltuğuna geçti. Kılıç, “56 meclis üyesinin oylarıyla seçildiğimi düşünüyorum. Kentin menfaatleri noktasında taraf olacağız. Hep birlikte çalışacağız. Destek veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

FAHİM KILIÇ KİMDİR?
Ardağan doğumlu. 1974 yılından bu yana Kartepe ilçesinde ikamet ediyor. Lise mezunu. 2001 yılında emekli oldu. Evli ve 2 çocuk, 2 torun sahibi. AKP Köseköy Kurucu Belde Başkanı, Kartepe İlçe Teşkilatı’nın kurucu teşkilat başkanı. 2004 yılında İl Genel Meclis Üyeliği’ne aday olmasına karşın seçilemedi. 2009 yılında yapılan seçimlerde İl Genel Meclis Üyesi oldu.

04 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR