Karaosmanoğlu, Muharrem İftarı ve Cemi’ne katıldı

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Muharrem Ayı nedeniyle Çayırova’da bulunan Abdal M...

BÜYÜT

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Muharrem Ayı nedeniyle Çayırova’da bulunan Abdal Musa Cem-Kültürevi tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.


KATILIM YOĞUNDU

Abdal Musa Cem-Kültürevinde düzenlenen iftar programına Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Abdal Musa Cem-Kültürevi Derneği Başkanı Halil İbrahim Araz ve vatandaşlar katıldı.

 

VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİLER

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği iftar programında Vali Güzeloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, vatandaşlarla birlikte iftar yaparak, bir süre sohbet ettiler.

 

BAŞKAN ULAŞTEPE’DEKİ CEM’E KATILDI

Öte yandan Başkan Karaosmanoğlu daha sonra Ulaştepe Cem Evi’nde düzenlenen Cem’e katıldı. Burada etkinliğe katılanlara Kerbela olayı ve Muharrem orucu anlatıldı. Kur'an tilavetinin ardından okunan deyişler ve mersiyeler eşliğinde Kerbela'da şehit edilen Hz. Hüseyin ile ailesi ve beraberindekiler, gözyaşları eşliğinde anıldı.

 

“HER ZAMAN MAZLUMLARIN YANINDAYIZ”

Cemin sonunda canlara seslenen Başkan Karaosmanoğlu, "İnsanlık tarihinde yaşanan en büyük acılardan birisi Kerbela'dır. Biz her zaman mazlumun yanında olacağız, zalimin yanında olamayız. Hüseyni bir duruş sergilemeliyiz. Hz. Peygamber, Hz. Ali, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin bizim için örnek oldu, model oldu, lider oldu. Hiçbir zaman zalime boyun eğmediler. Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitlerini gözyaşıyla, onları katledenleri de nefretle anıyoruz.

 

“EHLİ BEYTİ CANIMIZ GİBİ SEVİYORUZ”

Biz Hz. Ali'yi, Hz. Hasan'ı ve Hz. Hüseyin'i canımız gibi seven insanlarız. En büyük oğlumun adı Hasan, kardeşimin adı Hüseyin, en son torunumun adı Ali'dir. Bu isimler bizim ortak sevgililerimizdir. Bu acılardan aldığımız dersle yeni acılar yaşamamalıyız. Gönlümüzde birbirimize karşı hep sevgi olsun. Farklılıkları zenginliğimiz olarak görüyoruz" ifadesini kullandı.

31 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR