Malkoç: Çocuklara yanlış yaklaşılıyor

Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kocaeli Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından kimsesiz çocukların rehabilitasyon ve eğitimlerine k...

BÜYÜT

Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kocaeli Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından kimsesiz çocukların rehabilitasyon ve eğitimlerine katkı amacı ile her yıl Kapalı Yüzme Havuzumuzda gerçekleştirilen yüzme kursunu başarı ile bitiren öğrenciler sertifikalarını Gençlik ve Spor İl Müdürü Kenan Malkoç'un elinden aldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Kenan Malkoç’un makamında yapılan törende, Spor Şube Müdürü Avni Yıldırım, yurt sorumlusu Mine Ayparlar, Beden Eğitimi Öğretmeni Haluk Şahin, Yüzme antrenörü Fatih Paşaoğlu hazır bulundu. Sosyal Hizmetler Erkek Koruma Bakım Rehabilitasyon Merkezi gençlerinden Tolga Altın, Hamit Söğüt, Muhammed Lekesiz, Serkan Benek, Enes Kurt’a sertifikaları verildi.

Sertifikaları veren Kenan Malkoç, “İlimizde çok sayıda branş bulunuyor. Gençlerimiz istedikleri dallarda etkinliklere de katılabiliyorlar. Yeter ki spor yapsınlar, yeter ki sosyal aktivitelere katılsınlar” diyerek, kurslara katılmaları için gençlere çağrıda bulundu.

‘YANLIŞ BİR TUTUM’
Büyük insanların gençlerin duygularını anlayamadıklarını ya da anlamak istemediklerini ifade eden İl Müdürü, “Onlardan bir olay karşısında bizler gibi düşünmelerini bekliyoruz. Bu çok yanlış bir tutum. Biz büyükler çocukla çocuk olmayı bilmiyoruz. Eğer onların duygularını anlayabilirsek, onların ruh hallerini anlayabilirsek içlerindeki enerjilerini fark etmelerini sağlarız ve enerjilerini bilinçli olarak kullanmalarına yardımcı oluruz” ifadelerini kullandı.

14 Şubat 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR