Bodur: Dedeoğlu, DSP’ye siyasi ivme kazandıracak

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Lütfü Bodur ve  yönetim kurulu ile kadın ve gençlik kolları üyeleri, DSP İl Başkanlığı göre...

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Lütfü Bodur ve  yönetim kurulu ile kadın ve gençlik kolları üyeleri, DSP İl Başkanlığı görevine Genel Merkez tarafından getirilen Halim Dedeoğlu ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 

“TEK SUÇUMUZ TÜRK OLMAK”

Ziyaret için teşekkür eden Halim Dedeoğlu, “Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği yönetiminde olduğum dönemde her siyasi partiden üye almıştım. Herkes derneğin kapısından girdiği an siyasi kimliğini arkada bırakıyor. Tek amacımız Batı Trakya’da yaşayan soydaşlarımızın haklarını kazanmak. Bu ülkede artık Suriyeli kadar değerimiz yok. Sanırım tek suçumuz Türk olmak. Önce insan kendine yetmeli sonra başkasına yardım etmeli diye düşünüyorum” dedi.

 

“PARTİLERDEN DERNEĞİMİZE KATILIM OLDU”

Dedeoğlu’nun ardından konuşan Lütfü Bodur, “Bir dönem dernek başkanlığı yapmış bir üyemizin DSP’ye atanması bizi onurlandırmıştır. Dedeoğlu, DSP’ye siyasi ivme kazandıracaktır. Derneğimiz her siyasi partiden görüşe açık bir dernektir. Zaman zaman farklı partilerden görev almış üyelerimiz olmuştur. Biz yeni bir derneğiz. Öncelikle yönetime geldiğimizde bütün siyasi partilere ziyaret ettiğimizde, partilerinizden derneğimize müracaat edenleri görmek istiyoruz demiştik. Partilerden derneğimize katılım oldu” şeklinde konuştu.

 

“PROJELER YAPIYORUZ”

Bodur, “Aralarından milletvekili seçilenler de oldu. Batı Trakya’da sıkıntıları hükümetimize aktarmak ilk amacımız. Azınlık temsil ettiğimiz ve burada köprü görevi taşıdığımız için sorunları aktarmak zorundayız. Bütün siyasi partilerle aynı görüşteyiz. Önümüzdeki günlerde Ankara ziyareti yapacağız. Eğitim ve müftülük sorunu aktarmak istediğimiz ilk sorunlar arasında yer alıyor. Gerek belediye gerek siyasi partilerle projeler yaparak hizmet yapmaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

31 Mart 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR