Kordsa Global AR-GE merkezine büyük ödül

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın  takdim ettiği ödülü Kordsa Global adına CTO İbrahim Yıldırım teslim aldı.   Kordsa Global, 3. Özel...

BÜYÜT

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın  takdim ettiği ödülü Kordsa Global adına CTO İbrahim Yıldırım teslim aldı.

 

Kordsa Global, 3. Özel Sektör Arge Merkezleri Zirvesinde açıklanan 2013 yılı AR-GE Merkezleri Performans Endeksi Sonuçlarına göre Tekstil Sektöründe Birincilik ödülünü kazandı. Ankara’da düzenlenen törenle ödülleri sahiplerine takdim eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Öncelikle, Ar-Ge'nin verimsiz bir yatırım olduğu ve Ar-Ge'ye ayrılan kaynağın boşa gideceği düşüncesini terk etmeliyiz" dedi. Kordsa Global’in ödülünü CTO İbrahim Yıldırım teslim aldı. Kordsa Global standını da ziyaret eden Işık, Kordsa Global’in İzmit’ten dünyaya sunduğu teknoloji ve ürünlerle ilgili detaylı bilgi aldı.

Ödülü değerlendiren Kordsa Global CEO’su Cenk Alper, devlet teşvikinin Türkiye’nin AR-GE atağındaki rolüne değinerek “Sayın Bakanın da belirttiği gibi AR-GE’ye yatırım boşa giden bir kaynak değildir, geleceğe yatırımdır. Kordsa Global teknoloji üreten bir yapı haline bu vizyonla ulaştı. AR-GE gücümüzü çok daha ileri noktalara ulaştırmak ana stratejilerimiz arasındadır” dedi.

16 Aralık 2014 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR