Martek’ten yeni proje

Kocaeli’nin de içinde bulunduğu MARKA bölgesinde hayata geçirilecek proje için sunumun kasım ayında yapılacağı bildirildi.   TÜBİTAK Marmara Teknoke...

BÜYÜT

Kocaeli’nin de içinde bulunduğu MARKA bölgesinde hayata geçirilecek proje için sunumun kasım ayında yapılacağı bildirildi.

 

TÜBİTAK Marmara Teknokent (Martek), kasım ayında gerçekleştireceği Demo-Day (sunum günü) organizasyonu ile girişimci ve yatırımcıların bir araya gelmesi sonucu oluşacak web portalına mevcut yatırımcı ağlarını da ekleyerek, yeni girişimciler ve yatırımcılar için ürünlerinin sergilenmesini sağlayacak.

 

MARKA BÖLGESİNDE ETKİLİ OLACAK

Organize edecekleri Demo-Day (sunum günü) ile sanayicileri, yatırımcıları ve melek yatırımcıları bir araya getireceklerini söyleyen TÜBİTAK Martek Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek, sanayi, ticaret ve esnaf odalarına bağlı olarak faaliyet gösteren kişileri organizasyona davet edeceklerini ifade etti. Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Yalova gibi Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) etkin olduğu illerdeki 13 aktör ile organizasyonla ilgili görüşme yaptıklarını söyleyen Çömlek, şöyle konuştu:

 

ÇÖMLEK’TEN DAVET

“MARKA’nın etkili olduğu illerdeki sanayi ve ticaret odaları, OSB’ler, üniversiteler ve teknoparklarda görevli yetkililer ile toplantı yaparak bu organizasyonu oluşturmaya karar verdik. Kasım ayında gerçekleştireceğimiz Demo-Day ile sanayicileri, yatırımcıları, melek yatırımcıları ve girişimcilerin firma ve ürünlerini bir araya getireceğiz. Sanayi, ticaret ve esnaf odalarına bağlı olarak faaliyet gösteren, yatırım yapmak isteyen, Ar-Ge’ye yatırımı destekleyen herkesi davet ediyoruz” dedi.

 

PROJE HEDEFİ; AFRİKA AZERBAYCAN VE AVRUPA

Hedeflerinin Afrika, Azerbaycan ve yakın Avrupa pazarlarına açılmak olduğunu ve bu yönde çalışmalar yaptıklarını dile getiren Çömlek; Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB), Düzce, Sakarya ve Kocaeli Üniversitesi Teknoparkları ile ortak yaptıkları uluslararası rekabetçiliği geliştirme projesi olan Ur-Ge projesi ile yazılım kümelenmesi oluşturduklarını ve yurtdışı fuarlarında firmaların tanıtımlarını yapacakları bilgisini verdi.

21 Temmuz 2015 Kocaeli- EkonomiYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR